لیست قیمت انواع کمپرسور

کمپرسور باد

قیمت کمپرسور گروه صنعتی اسکروسازان ، تولید کننده کم صداترین و بادوام ترین کمپرسور باد ( ایتالیایی ) و عرضه کننده درایر تبریدی ( رطوبت گیرها )

 • قیمت کمپرسور های کاملا رقابتی در بازار
 • دارای یکسال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش
 • دارای قطعات یدکی و لوازم جانبی
 • ارسال سریع به سراسر کشور

« اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با کمپرسور باد اسکرو دارید، کلیک کنید »

« اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با کمپرسور باد پیستونی دارید، کلیک کنید »

می خواهم نکانی را به شما بگویم که می تواند کمک خوبی باشد برای زمانیکه شما می خواهید یک کمپرسور باد ( پیستونی یا اسکرو ) را تهیه کنید.

وقتی که شما اقدام به خرید یک دستگاه کمپرسور هوای فشرده می کنید قطعا با قیمت های متفاوتی روبه رو می شوید که در واقع اصلا نمی تواند معیار خوبی را برای این باشد که تشخیص بدهید آیا این کمپرسور باد خوب هست یا نه !

آیا آن شرکت کمپرسورسازی که قیمت بالاتری را می دهد نشان دهنده این است که کیفیت کمپرسور باد بهتری دارد یا فقط به قولی دارد پول برند شرکت اش را می گیرد !!!

یا آن تولید کننده کمپرسور هوا که دارد قیمت پایین تری می دهد آیا انصافش بیشتر هست یا کیفیت کارش پایین تر هست !!!

قیمت کمپرسور باد

در هرصورت، بهترین راه که می توانم به شما پیشنهاد می کنم این هست که شما خودتان دستگاه کمپرسور باد را از نزدیک ببینید و اگر هم به هر دلیلی نمی توانید حضوری بروید حداقل از فروشنده کمپرسور هوا بخواهید که از تمام قطعاتی که در ساخت دستگاه کمپرسور باد به کار رفته است برای شما یک عکس یا فیلم بفرست. تا از این طریق بابت آن کمپرسور هوای فشرده ای که تهیه می کنید خاطر جمع باشید.

به طور مثال از الکتروموتور ( دینام )، هواساز (Air End )  و کل قطعاتی که داخل آن است شما می توانید اطلاعات کاملی بدست بیاورید.

استفاده از الکتروموتور با قدرت پایین برای کمپرسور هوا :

همانطور که می دانید الکتروموتور و هواساز باید یک تناسب خاص و استانداردی با یکدیگر داشته باشد. شما فرض کنید برای یک کمپرسور ۱ متر مکعب بر دقیقه یا به عبارتی ۱۰۰۰ لیتر در دقیقه از الکتروموتور با قدرت ۷٫۵ kw  ( کیلووات ) و یا ۱۰ hp ( اسب بخار ) بایستی استفاده کرد.

ولی متاسفانه بعضآ دیده شده که واقعا این کار را انجام داده اند یعنی الکتروموتور با قدرت پایین تری استفاده کرده اند و با تغییراتی که در فولی ها کمپرسور باد ایجاد کرده اند سعی می کنند این افت قدرت جبران کنند، واقعا می توانم بگویم که این کار باعث می شود که عمر مفید دستگاه کمپرسور شما به شدت کم می شود.

قیمت کمپرسور باد

استفاده از الکتروموتور چینی با پلاک کردن برند غربی :

مورد دیگری که در مورد الکتروموتور می توانم به آن اشاره کنم این هست که دیده شده بعضی از شرکت های کمپرسورسازی که از الکتروموتور چینی استفاده می کنند متاسفانه به جای اینکه صادقانه به مشتری بگویند از الکتروموتور چینی استفاده کرده اند. مارک برندهای غربی را بر روی الکتروموتور پلاک می کنند که به راحتی قابل تشخیص نیست.

 ( البته همانطور که می دانید الکتروموتور چینی هم نوع با کیفیت و مرغوب دارد هم نوع نامرغوب به عبارتی درجه ۱ . ۲ . ۳ …. که الکتروموتور چینی درجه ۱ قیمت بالاتر و کیفیت بالاتری هم دارد که می تواند به راحتی با سایر برندهای غربی رقابت کند )

اما نکته قابل توجه این است که اگر شرکتی برچسب برند غربی را بر الکتروموتور چینی پلاک کند می توانید به این نتیجه برسید که حتما از الکتروموتور چینی درجه ۳ که قیمت ارزان تری دارد استفاده کرده ، چون قطعا وقتی با شما صادق نیست به فکر منفعت و سود بیشتر خودش هست. و شما بعد از مدتی کار کردن متوجه آن می شوید که دیگر آن زمان دیر شده !!!

قیمت کمپرسور باد

هواساز کوچکتر از استاندارد برای کمپرسور باد :

و یا همین طور در مورد هواساز (Air End )، بعضی از شرکت های کمپرسورسازی متاسفانه از هواساز کوچکتر از استاندارد برای ظرفیت درخواستی شما استفاده می کنند و از حداکثر توان آن هواساز استفاده می کنند که در این حالت هم عمر مفید دستگاه شما خیلی کمتر خواهد شد.

بهترین راه که به شما پیشنهاد می کنم :

بهترین کار این هست که شما از فروشنده بخواهید از تمام قطعاتی که در ساخت کمپرسور باد استفاده شده در فاکتور نوشته شود که اگر زمانی به چنین مواردی برخورد کردید بتوانید پیگیری کنید.

فرستادن عکس و فیلم از قطعات دستگاه کمپرسور باد، جوش مخزن، داخل کابین و تمام قطعات استفاده شده می تواند خیلی برایتان مفید باشد چون اگر یک سازنده ای به این نکات بی توجه باشد قطعا به نکات فنی آن دستگاه هم بی اهمیت هستش و این دستگاه کمپرسور هوا می تواند برایتان مشکل فنی زیادی درست کند و دردساز شود.

نکته مهمی که باید دقت کنی : مواظب باش کمپرسور پیستونی چینی را به جای کمپرسور پیستونی ایتالیایی به شما نفروشند !

کمپرسورهای چینی اصولا ظاهر و شکل کلی کمپرسور خود را شبیه کمپرسور ایتالیایی درست می کنند ولی با کمی دقت متوجه تفاوت هایی که در جزئیات ظاهری هواساز ایتالیایی و چینی وجود دارد می شوی .
و روغن ریزی واحد بلوک سیلندر ( واحد هواساز ) کمپرسور چینی از روی ظاهر اصلا مشخص نیست چون کمپرسور نو هست و تا حالا روشن نبوده که برای مدتی کار کند و دچار روغن ریزی شود و خیلی از موارد دیگه … ، شما بعد از اینکه کمپرسور چینی را خریدی متوجه این موضوع می شوی که دیگه خیلی دیر شده است !
پیشنهاد می کنم حتما قبل از خرید کمپرسور هوا ( چینی یا ایتالیایی ) حتما به آن شرکت کمپرسورسازی بروی و از نزدیک ببینی تا مطمئن شوی که جنس اصل و درستی را خریداری می کنی
من خیلی خوشحال می شوم و از شما دعوت می کنم که تشریف بیاری به اسکروسازان، من برای شما یک نمونه کمپرسور چینی که شبیه ایتالیایی هست و دیگری که اصل ایتالیا هست را دارم تا با توضیحاتی که برای شما می دهم بتوانی تفاوت اصل ایتالیا و چین که شبیه به ایتالیا هست را متوجه شی …

شاید در نگاه اول کمپرسور باد ایتالیایی گران تر از کمپرسور هوا چینی باشد اما واقعیت این طور نیست !

شما در حقیقت با خرید کمپرسور ایتالیایی خودتان را از هزینه اضافی که در آینده باید برای تعمیر و سرویس آن بپردازی نجات می دهی . اما این اطمینان خاطر را نمی توانم درباره کمپرسور هوا چینی به شما بدهم !
این احتمال در نظر بگیر اگر کمپرسور هوا چینی که خریدی به تعمیر بیافتد، چقدر باید برای آن هزینه کنی؟ چقدر زمان از دست می دهی تا کمپرسور چینی که داری درست شود ؟ چقدر اطمینان داری که پس از اینکه تعمیر شد و درست شد دوباره از کار نیافتد و مجدد هزینه برای آن نکنی ؟
کمپرسور چینی اصولا برای استفاده و مصرف دائمی و کارخانه های صنعتی که نیاز زیادی به هوای فشرده دارند مناسب نیستند چون اصلا برای اینکارها طراحی و ساخته نشدند.
حالا با توجه به نیاز و نوع مصرفی که داری می توانی بهترین کمپرسور هوا را برای خودتان انتخاب کنی …

من نمی گم که کمپرسور باد ایتالیایی بخری یا کمپرسور هوا چینی ! این کاملا بستگی به بودجه ای دارد که برای خرید آن در نظر گرفته ای، اما با آگاهی بیشتری می توانی بهترین انتخاب کمپرسور هوا را داشته باشی …

می خواهم برایت ۲ تا از نظرهای بسیار جالب و متفاوتی که در تماس تلفنی که در رابطه با خرید کمپرسور هوا چینی بود بگویم …

نظر اول : فردی تماس گرفته بود و قصد خرید کمپرسور هوا چینی را داشت، من برای او تمام محاسن و معایب کمپرسور چینی و ایتالیایی گفتم تا بتواند از انتخاب خودش مطمئن باشد …
او گفت : من ترجیح می دهم کمپرسور هوا چینی بخرم چون در حال حاظر پول کمی دارم و نمی توانم کمپرسور باد ایتالیایی بخرم، و ازطرفی کاری که دارم خیلی کم هست و استفاده چندان زیادی از آن ندارم بعضی از مواقع برای کارها می خواهم استفاده بکنم .
اگر هم خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد از دست دادن زمان به کارم لطمه ای وارد نمی کند . اگر هم که برای تعمیر رفت و درست نشد هزینه زیادی برای درست شدن آن نخواهم کرد چون کاری که دارم موقت هست .

نظر دوم : فرد دیگری که تماس گرفته بود و تصمیم به خرید کمپرسور هوا چینی داشت، بعد از صحبتهایی که با او کردم به کلی منصرف شد و تصمیم به خرید کمپرسور باد ایتالیایی گرفت .
چون در صحبت ها به این موضوع اشاره می کرد که در محیط کارش به علت رعایت مسائل ایمنی و اینکه حوادثی رخ ندهد نیاز به کمپرسور باد کم صدا دارد.
چون اگر کمپرسور بخواهد صدای زیادی داشته باشد به علت اینکه افراد زیادی در آن کارخانه مشغول به کار هستند نمی ‌گذارد که آن ها صدای مشکوک دستگاه‌ ها، فریاد کمک خواهی همکاران و حتی صدای آژیر خطر کارخانه را بشنوند و به موقع اقدامات لازم را به عمل آورند.
در این نوع محیط‌ ها است که خسارات مالی و جانی جبران ‌ناپذیر به وجود می ‌آید. همچنین صدای زیاد از حد، تمرکز را کاهش داده و کیفیت کار را به نحو چشمگیری پایین می ‌آورد.

و موردی که برای او بسیار با اهمیت بود نوع کارش بود، کاری که داشت خیلی با ارزش و مهم بود به طوری که حتی ۱ ساعت هم خراب شدن کمپرسور باد به مجموعه ای که داشت خسارت مالی زیادی می زد.
هر چند او هم محدودیت مالی داشت ولی تصمیم گرفت کمپرسور ایتالیایی بگیرد تا خودش را از هزینه های زیادی که باید برای تعمیر کمپرسور چینی بکند، نجات دهد. و با خیال راحت به کار خودش ادامه بدهد و هیچ وقت نگران متوقف شدن کارش نباشد.

هنگام خرید کمپرسور هوا چینی یا ایتالیایی به این نکته دقت کن :

دقت کن که در زیر مخزن کمپرسور هوا فشرده، شیر تخلیه آب نصب شده باشد و فقط از یک درپوش یا کورکن استفاده نشده باشد .
از آنجاییکه درون مخزن کمپرسور آب انباشته می شود باید کمپرسور مجهز به شیر تخلیه آب باشد تا کاربر بتواند هر روز آن را باز کرده و آب جمع شده داخل مخزن را خارج کند. این شیر تخلیه باید در زیر مخزن نصب شود.
چون اگر به جای قرار دادن شیر تخلیه در زیر مخزن کمپرسور از یک درپوش یا کورکن استفاده شده باشد کاربر مجبور است برای باز کردن آن از آچار استفاده کند که بسیار دیده شده است که در زمان باز کردن درپوش حادثه ای اتفاق افتاده است چون زمانیکه پیچ به آخرین دنده برسد ناگهان با فشار باد به بیرون پرتاب می شود و به صورت و بدن اپراتور برخورد کرده و باعث حادثه ناگوار خواهد شد .

ضخامت ورق کمپرسور هوا چینی و ایتالیایی را جدی بگیر !

متاسفانه ۸۷% از کمپرسورسازها از ورق با ضخامت نازک و جوشکاری ضعیف برای مخزن استفاده می کنند . زمانیکه ضخامت ورق استاندارد نباشد و جوشکاری خیلی تمیز و خوبی نداشته باشد ،از آنجاییکه در مخزن همیشه آب وجود دارد ( حتی با تخلیه کردن آب روزانه ) به مرور مخزن از درون دچار خوردگی و زنگ زدگی میشه که منجر به سوراخ شدن و ترکیدن مخزن می شود که خیلی خطرناک هست . پس حتما باید ضخامت ورق استاندارد باشد و جوشکاری اصولی و تمیزی داشته باشد که با خیال راحت از آن استفاده کنی .

« از دلایل اختلاف قیمت که برای کمپرسور اسکرو هست مربوط به قطعات به کار رفته در کمپرسور اسکرو می شود . »

قطعات قیمت کمپرسور اسکرو

 • واحد هواساز
 • الکتروموتور
 • آن لودر
 • مینیمم پرشر والو
 • فیلتر هوا
 • فیلتر روغن

واحد هواساز کمپرسور اسکرو :

 • ایراند ( AIREND ) یا واحد هواساز، قلب تپنده دستگاه کمپرسور است. که وظیفه اصلی آن تولید هوای فشرده می باشد .
 • ما برای کمپرسورهای اسکرو از بهترین و پرطرفدارترین مارک هواساز T.M.C ایتالیا ، مدل SCA  یا ROTORCOMP آلمان مدل EVO استفاده می کنیم .

مزایای واحد هواساز کمپرسور اسکروسازان :

 • عمر طولانی
 • صدای پایین ( به طوری که حتی در یک واحد مسکونی می توانید از آن استفاده کنید )
 • لرزش و ویبره پایین به علت دقت در تولید و همچنین تقارن مودولها و بالانس بودن آنها
 • در شرایط مختلف به هیچ عنوان داغ نمی کند .

مزایای الکترو موتور کمپرسور اسکروسازان  :

کیفیت بالا بلبرینگ های به کار رفته در الکتروموتور

این موتورها مجهز به سیستم ترمیک است . که در صورت اشکال های احتمالی از موتور محافظت میکند.

این الکتروموتورها به گونه ای طراحی شده اند که این قابلیت را دارند که بدون مشکل، شبانه روزی کارکنند.

آنلودر کمپرسور اسکروسازان  :

 • آنلودر یک شیر کنترل کننده هوا ورودی به داخل ایرند (هواساز) کمپرسور اسکرو است، زمانیکه الکتروموتورهای هواساز در حال چرخش هستند ولیکن هیچ گونه هوا فشرده ای تولید نمی شود. این شیر وظیفه کنترل ورود و یا عدم ورود هوا را به داخل هواساز را به عهده دارد.
 • این فرایند تا زمانیکه فشار در داخل مخزن به میزان مناسبی نرسیده باشد ادامه پیدا می کند به عبارتی این شیر ورود هوا را به درون Airend  را باز می کند تا هواساز بتواند فرایند فشرده سازی را انجام دهد.
 • به محض اینکه فشار به میزان استاندارد رسید این شیر بسته می شود و از این پس فرایند مکش هوا داخل هواساز متوقف می شود.
 • این شیر ۶۰ الی ۱۰۰ درصد تنظیم هوای ورودی را به صورت هوشمند و اتوماتیک انجام می دهد.

مزایای آنلودر کمپرسور های اسکروسازان :

ما برای کمپرسورهایی که داریم از شیرهائی که ساخت شرکت های بزرگ، معروف و باکیفیت از جمله VMC ایتالیا هست استفاده می کنیم .

مینی پرشر والو سوئیت :

این شیر وظیفه ی تنظیم فشار داخلی جهت عملکرد جکها و فرامین اولیه پنوماتیک سیستم را دارند .

مزایای فیلتر هوای کمپرسور اسکرو شرکت اسکروسازان  :

 • برای اینکه ذرات گرد و غبار و روغن به ایرند ( هواساز ) وارد نشود باید حتما از فیلتر هوا برای کمپرسور استفاده کرد .
 • فیلتر هوا ما قادر به جذب بیش از ۹۸% ذرات موجود در هوای ورودیبه ایرند هست .
 • طراحی فیلتر ها با کاور مخصوص اسکروسازان

مزایای استفاده از کاور مخصوص در فیلتر هوای کمپرسور اسکرو  :

 • توانایی جذب بالای ذرات
 • اختلاف فشار کم
 • طولانی بودن عمر فیلتر
 • صدای پایین در زمان کارکرد ، را ایجاد می کند .

فیلتر روغن کمپرسور اسکرو شرکت اسکروسازان :

 • فلیتر روغن در سیستمهای اسکرو که بر پایه روغن کار می کنند  بسیار مهم و حائز اهمیت است ، از این رو مجموعه ما نیز توجه خاصی را در این راستا به عمل آورده است .

مزایای فیلتر روغن کمپرسور اسکرو :

 • این فیلتر ها  از موادی همچون glass fiber  و Dust-Holding تهیه شده که  ۴ برابر نوع کاغذی که در بازار عرضه میگردد کار می کند

مزایای رادیاتور های کمپرسور  اسکروسازان :

 • ما برای کمپرسورهای هوا از رادیاتورهایی از جنس آلومینیوم فشرده استفاده می کنیم که شامل دو قسمت هست که اولین بخش مربوط به خنک کردن هوا است و بخش دیگر مربوط به خنک کردن روغن می باشد .
 • ما طبق تحقیقاتی که انجام داده ایم برای اینکه کارایی و طول عمر کمپرسور هوای فشرده را افزایش بدهیم اصولا از رادیاتورهایی که ۱۰درصد از سایز استاندارد بزرگتر هستند OVER SIZE   استفاده می کنیم .
 • این کار باعث می شود تا اگر از دستگاه در مناطق گرمسیری خواستید استفاده کنید کارایی خوبی داشته باشد چون موجب طولانی تر شدن عمر روغن،فیلتر روغن و شیلنگ ها می شود و از خاموش شدن دستگاه به جهت افزایش دما جلوگیری می کند .

تابلو برق کمپرسور اسکروسازان :

 • کلیه قطعات تابلو برق های ما از قطعات اصل کره با برند LS  ساخته شده است .

کنترل پنل کمپرسور ما :

کنترل پنل وظیفه کنترل هوای تولید شده و عملکرد دستگاه را دارد .

مزایای کنترل پنل قیمت کمپرسور ما  :

 • ما با در نظر گرفتن شرایط استفاده آن در ایران، برای اینکه شما به راحتی بتوانید با این صفحه کنترل کار کنید سفارش داده ایم که این صفحه کنترل PLC به گونه ای طراحی و ساخته شود که تمام فرامین برروی نمایشگر ،نمایش داده شود.
 • ما با توجه به استفاده از قطعات با کیفیت از معدود شرکت هایی هستیم کهPLC را نیز همچون قطعات دیگر یرای یکسال گارانتی می کنیم  .

« از دلایل اختلاف قیمت که برای کمپرسور پیستونی هست مربوط به قطعات به کار رفته در کمپرسور پیستونی می شود . »

قطعات لوازم جانبی کمپرسور پیستونی اسکروسازان :

واحد هواساز کمپرسور پیستونی :

 • وظیفه هواساز کمپرسور پیستونی دقیقا مثل ایرند کمپرسور اسکرو هست با این تفاوت که در کمپرسور اسکرو هوا در ایرند بین دو روتور نر و ماده در حال چرخش که شبیه پیچ هست فشرده می شود ولی در کمپرسور پیستونی، هوا از طریق حرکت پیستون هایی که داخل سیلندر وجود دارد متراکم می شود.

مزایای واحد هواساز کمپرسور پیستونی ما  :

 • دوسر درگیر بودن میل لنگ
 • تولید هوا در دو مرحله
 • دوجداره بودن کارتر
 • مجهز به افتر کولر
 • سیلندرهای چدنی
 • صدای پایین
 • عمرطولانی
 • لرزش و ویبره پایین به علت دقت در تولید و بالانس بودن سیستم.
 • گرم نکردن درشرایط مختلف
 • کلیه ی واحد های هواساز کمپرسورهای اسکروسازان از نوع FIAC ایتالیا  هست.

ویژگی مخزن هوای کمپرسور باد شرکت اسکروسازان :

 • هوای فشرده تولید شده توسط واحد هواساز کمپرسور در مخزن های تحت فشار نگه داری می شود .
 • ما برای افزایش ایمنی از مخازن با ضریب اطمینان  ۲۰۰ درصد استفاده می کنیم.
 • پوشش خارجی مخازن از رنگ پودری الکترو استاتیک کوره ای هست که بسیار مقاوم بوده و مانع از فرسایش آن به دلایل محیطی و غیره می شود .
 • ما از به روز ترین متدهای تولید و جوشکاری برای مخازن تحت فشار استفاده می کنیم .

پرشر سوئیچ کمپرسور پیستونی اسکروسازان :

اصول کار به این صورت است که زمانی که فشار دستگاه بالا(bar 8)  رسید الکتروموتور خاموش شده و زمانیکه فشار به حداقل خود (bar 6)  رسید الکتروموتور مجدد روشن می شود.

مانومتر :
 • مانومتر یا همان درجه باد وظیفه نشان دادن فشار داخل مخزن را دارد که در سایزهای مختلفی وجود دارد .
 • شرکت اسکروسازان از مانومترهایی با کیفیت که از منابع معتبر و از کالیبراسیون دقیقی برخوردار است استفاده می کند.

شیر یک طرفه کمپرسور پیستونی اسکروسازان :

 • وظیفه شیر یکطرفه این هست که از برگشت هوای داخل مخزن به قسمت سیلندر جلوگیری کند.
 • ما به جهت اهمیت این قطعه بطور سفارشی به جای لاستیک از تفلون نسوز استفاده میکنیم که عمر این قطعه را چند برابر افزایش می دهد.

شیر تخلیه ( ترپ والو ) کمپرسور اسکروسازان  :

 • همانطور که گفته شد هوا از طریق واحد هواساز متراکم می شود که در نهایت در مخزن تحت فشار نگهداری می شود از آنجایی که بر اثر تراکم هوای فشرده ،بسته به دمای هوا و رطوبت محل مقداری آب جمع در مخزن جمع می شود.که این آب اضافی باید از قسمت زیر مخزن تخلیه شود.

شرکت اسکروسازان برای سهولت تخلیه آب به جای کورکن یا درپوش از شیر مخصوصی در زیر مخزن استفاده می کند که از کیفیت بالایی برخوردار است


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید