کمپرسور ۵۰۰ لیتر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

گروه صنعتی اسکروسازان، کمپرسور ۵۰۰ لیتر را در انواع مختلفی برای شما عزیزان عرضه می کند. در این مقاله قصد داریم هر یک از مدل های کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری را برای شما توضیح دهیم و مزیت هر یک از این کمپرسورها با دیگری برایتان شرح دهیم.

کمپرسور ۵۰۰ لیتر با مهندسی ABAC ایتالیا چیست و چه مشخصاتی دارد ؟

این کمپرسور از دو هواساز دوسیلندر ( فشار ۶-۸ bar چهار سیلندر ) تشکیل شده است .

کمپرسور ۵۰۰ لیتر به طور کلی برای مشاغلی مناسب است که قصد تولید هوای فشرده برای دستگاه های پنوماتیک دارند مثل ماشین آلاتی که جک بادی و یا پنوماتیک دارند مورد استفاده قرار می گیرد همچنین در صنایع رنگ ماشین آلات صنعتی کاربرد بسیاری دارد چرا که کیفیت و قیمت مناسبی دارد.

 

 

یکی از مهمترین ویژگی های این کمپرسور پیستونی داشتن دو هواساز جداگانه با مهندسی شرکت ABAC ایتالیا است. این هواسازها به صورت جداگانه ( بلوک سیلندر ) شامل دو پیستون است که در مجموع با دو هواسازی که این کمپرسور دارد یعنی کمپرسور ۵۰۰ لیتر چهار سیلندر دارد.

یکی از بهترین مزیت های این کمپرسور ۵۰۰ لیتری نسبت به سایر کمپرسورهای دیگر در این است که دو هواساز جداگانه دارد که روی مخزن نصب شده اگر یکی از هواسازها بر حسب اتفاق دچار نقص فنی و مشکل شود خط تولید متوقف نمی شود و شما با خیال آسوده می توانید تا زمانیکه هواسازی که به مشکل خورده است برای تعمیر و سرویس می فرستید کارتان را با هواساز سالم انجام دهید.

از آنجاییکه هواساز این کمپرسور ۵۰۰ لیتر نسبت به سایر کمپرسورهای دیگر کیفیت خیلی خوبی دارد در نتیجه صدای کمتری تولید می کند چون میزان صدای کمپرسور در ارتباط مستقیم با کیفیت هواساز کمپرسور است.

فشار کاری استاندارد این کمپرسور ۶-۸ BAR فشار است. ۱۱۶ PSI 87 – PSI

این کمپرسورها بنابه درخواست و سفارشات شما عزیزان به دو صورت یعنی با مخزن ایستاده و یا با مخزن خوابیده ساخته و تولید می شوند.

 

کمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازانقیمت کمپرسور باد - اسکروسازان

سیستم هواساز کمپرسور ۵۰۰ لیتری چگونه است؟

همانطور که در مطالب گذشته به طور کامل و مفصل گفته شده است کار اصلی بخش هواساز کمپرسور ( بلوک  سیلندر )، مکش و منتقل کردن هوا محیط به درون مخزن کمپرسور است و یکی از مهمترین قسمت های کمپرسور باد، واحد هواساز است.

مقدار صدا و طول عمر کمپرسور رابطه مستقیمی با بخش هواساز کمپرسور دارد. به همین علت شرکت های سازنده حتما باید ظرافت و دقت زیادی در ماشین کاری قطعات داخلی و متحرک هواساز به کار ببرند تا کمپرسور ساخته شده نرم تر و کم صداتر کار کند.

هر کدام از هواساز کمپرسور ۵۰۰ لیتری به صورت جداگانه هوا محیط وارد مخزن کمپرسور می کنند و در زمانی که یکی از هواسازها نیاز به تعمیر و سرویس داشته باشد هواساز دیگر برای کمپرسور ۵۰۰ لیتر همچنان قابل استفاده است.

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که در نحوه کار کردن صحیح کمپرسور تاثیر دارد، نوع آلیاژ و جنس قطعات به کار گرفته شده در هواساز است. سرسیلندرهای آلومینیومی تاثیر بسزایی در منتقل کردن حرارت صفحه سوپاپ کمپرسور دارد و موجب می شود که طول عمر واشرها و سوپاپ کمپرسور ۵۰۰ لیتری بالا برود.

فلکه آلومینیومی در کمپرسور به روش ریخته گری تحت فشار ساخته می شود که این امر به علت وزن و فشار پایین که بر روی میل لنگ کمپرسور بوده بالانس می شود ( طول عمر بلبرینگ ها بیشتر و صدای کمپرسور کمتر ) در زمان چرخش با سرعت زیاد ایجاد گشتاور و لنگی نمی کند.

این پارامتر اثر مثبتی در کمتر شدن لرزش و صدای کمپرسور باد ۵۰۰ لیتر دارد.

برخورداری از قطعات یدکی به صورت انبوه یکی دیگر از مهمترین شاخصه ها در انتخاب کمپرسور هست. که گروه صنعتی اسکروسازان در رابطه با تامین قطعات یدکی کمپرسور ۵۰۰ لیتر پیشتاز می باشد.و از بزرگترین انبار قطعات یدکی برخوردار است.

 

 

مخزن کمپرسور هوا ۵۰۰ لیتر چگونه است؟

کمپرسور با مخزن ۵۰۰ لیتر به دو صورت ایستاده و خوابیده ( مخزن افقی ) ساخته و تولید می شود. اگر از فضای کاری مناسبی برخوردار هستید می توانید کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری با مخزن افقی تهیه کنید. اما اگر در فضای کوچکی می خواهید از این کمپرسور ۵۰۰ لیتری استفاده کنید بهترین انتخاب برای شما کمپرسور ۵۰۰ لیتر با مخزن ایستاده است.

که در این حالت هواساز و الکتروموتور روی یک شاسی مستقل قرار می گیرند و مخزن حالت عمودی در کنار این شاسی قرار می گیرد و هوا محیط بوسیله یک شلنگ فشار قوی از هواساز به درون مخزن فرستاده می شود.

 

 

کمپرسور ۵۰۰ لیتر با هواساز سه سیلندر چینی ۳۰۸۰ چیست ؟

همانطور که از نام این هواساز روشن است این کمپرسور شامل یک هواساز ۳ سیلندر است. هواساز در کشور چین ساخته می شود فشار کاری این کمپرسور ۶-۸ بار است. صدا و لرزش کمپرسور چینی در مقایسه با کمپرسور ABAC ایتالیا بسیار بیشتر است. و از کیفیت پایین برخوردار است .

 

 

کمپرسور ۵۰۰ لیتری ( فشار ۸-۱۰ bar معادل psi 150-116 )

اگر نوع فعالیت کاری شما به گونه ای است که به فشار کاری بالاتر از ۸ بار احتیاج دارید این کمپرسور بهترین گزینه برایتان است.

ذکر این نکته الزامی است که کمپرسور هایی که فشار بیشتر از ۸ بار تولید می کنند شامل دو پیستون با سایز مختلف است.این کمپرسور دارای دو پیستون است.

هوا محیط به پیستون بزرگتر منتقل می شود و به علت فشرده شدن فشار آن به ۵ BAR می رسد بعد این هوا متراکم شده به داخل سیلندر با پیستون کوچکتر می رود و با حرکت پیستون کوچک به سمت بالا، هوا تا فشار ۱۰ بار فشرده می شود.

از نظر قیمت این کمپرسور نسبت به کمپرسورهای با فشار کاری ۸ بار قیمت بیشتری دارد.

 

 

چگونه کمپرسور باد ۵۰۰ لیتر را راه اندازی کنید ؟

شما باید کمپرسور ۵۰۰ لیتری را در یک سطح تراز، که هیچ گونه گرد و غبار در هوا نیست بگذارید و قبل از اینکه بخواهید کمپرسور را روشن کنید توجه کنید که کمپرسور روغن به اندازه استاندارد دارد، سطح روغن باید تا نصف روغن نما نشان داده شده باشد.

اگر کمپرسور باد، تابلو برق ندارد و برق به طور مستقیم وارد کلید اتوماتیک سه فاز می شود حتما باید قبل از هرکاری قاب کلید اتوماتیک سه فاز را بردارید و کابل سه رشته برق را به پلاتین های کلید اتوماتیک وصل کنید. بعد قاب کلید اتوماتیک را بسته و کلید را در حالت روشن ( | ) بگذارید.

ولی اگر مشاهده می کنید روی کمپرسور تابلو برق کنترل فاز وجود دارد یک کابل برق چهار رشته را برگزینید سه رشته آن را به پایین کلید مینیاتوری تابلو بزنید و چهارمین رشته برق را به ترمینال آبی رنگ ( نول ) پایین کلید مینیاتوری وصل کنید حال می توانید کلید اتوماتیک را روشن کنید.

لازم به توضیح است که شما حتما باید جهت چرخش فلکه کمپرسور را بررسی کنید فلکه حتما در جهتی که باد به داخل سیلندر کمپرسور می رود به گردش درآید.

اگر میبینید که باد به سمت حفاظ کمپرسور می رود باید جای یک از رشته یرق ورودی را با دیگری عوض کنید با این کار جهت چرخش الکتروموتور کمپرسور ۵۰۰ لیتر عوض می شود.

 

 

نگهداری کمپرسور ۵۰۰ لیتر چگونه است؟

به طور منظم باید هفته ای ۳ الی ۴ بار فیلتر هوا کمپرسور باد را تمیز کنید. برای این کار ابتدا کمپرسور خاموش کنید تا مانع ورود ذرات گرد و غبار به درون کمپرسور شوید.

هر روز آب داخل مخزن کمپرسور را خالی کنید با این حرکت آب کمتری وارد سیستم هوای فشرده می شود. و همچنین مانع پوسیدگی مخزن کمپرسور می شوید.

هر روز میزان روغن را از شیشه روغن نما چک کنید توجه داشته باشید که روغن دستگاه هر ۴ ماه یکبار عوض شود.

 

 

چگونه مشکلات احتمالی کمپرسور ۵۰۰ لیتری را برطرف کنید؟

ما در اینجا به بررسی متداول ترین مشکلاتی که کاربران کمپرسور با آن رو به رو می شوند را توضیح می دهیم .

 

 

کمپرسور ۵۰۰ لیتری شما باد ( هوای فشرده ) کافی تولید نمی کند :

اگر زمانی دیدید که با اینکه کمپرسور روشن است ولی فشار باد افزایش پیدا نمی کند باید صفحه سوپاپ کمپرسور را بررسی کنید ممکن است فنر  سوپاپ ها شکسته باشد و یا اینکه واشرها پاره شده باشد.

با سرویس و تمیز کردن به صورت منظم فیلتر هوا به راحتی طول عمر قطعات را بالا ببرید.

 

 

فشار کمپرسور و یا مدت زمان خاموش و روشن شدن دستگاه کمپرسور به طور صحیح عمل نمی کند :

اگر در سیستم نشتی وجود داشته باشد این امر موجب می شود که مقدار زیادی از هوا تلف شود. پس حتما بررسی کنید آیا سیستم نشتی وجود دارد یا خیر؟ اگر نشتی وجود داشته باشد باعث می شود کمپرسور خیلی روشن باشد که یعنی مصرف هوا ( تعداد ابزارها و ماشین آلات مصرف کننده هوا ) زیاد است.

 

 

کمپرسور خیلی خیلی داغ می کند :

اگر روغن کمتر از حد استاندارد باشد موجب داغ شدن بیش از حد دستگاه می شود. علت دیگر این است که کمپرسور خریداری شده سایز مناسبی برای نوع کار شما نیست و اگر متناسب با میزان مصرف هوا به درستی انتخاب نشود و یا کوچکتر باشد مجبور است مداوم روشن بماند که در نهایت موجب داغ شدن آن می شود.

 

 

کمپرسور روغن ریزی دارد :

اگر زمانی رینگ و پیستون کمپرسور خراب شود دستگاه کمپرسور روغن ریزی داشته باشد و یا اینکه روغن بیش از حد استاندارد درون هواساز ریخته اید و سرریز شده است.

 

 

کمپرسور ۵۰۰ لیتری سه فاز و یا تکفاز چیست ؟

گروه صنعتی اسکروسازان، کمپرسورهای ۵۰۰ لیتر را در دو نوع تکفاز و سه فاز تولید می کند. اگر نوع فعالیت شما به گونه ای است که دسترسی به کنتور برق سه فاز نداشته باشید بهترین گزینه انتخابی شما کمپرسور ۵۰۰ لیتری با الکتروموتور تکفاز است.

که این نوع برای هر یک از هواسازها، یک الکتروموتور تکفاز ۲ اسب قرار می دهند. برای اینکه در زمان روشن کردن الکتروموتور تکفاز مانع نوسان موجود در برق شوید بهتر است از یک تابلو برق تایمر دار استفاده کنید که این امر موجب می شود الکتروموتور همزمان با همدیگر استارت نشوند و با فاصله زمانی ۵ ثانیه ای از همدیگر روشن شوند.

اما اگر برق کارگاه شما سه فاز باشد بهترین گزینه انتخابی برای شما کمپرسور با برق سه فاز هست. چون مصرف انرژی برق الکتروموتور ۳ فاز در برابر تکفاز پایین تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید