کمپرسور پیستونی باد – قیمت کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی باد

کمپرسور پیستونی متداول ترین نوع از کمپرسور های باد است که در صنایع نسبتا کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کمپرسور محدوده نسبتا وسیعی را شامل می شود و معمولا از سایز ۲۵ تا ۱۰۰۰ لیتری در کارگاه های صنعتی تامین هوای فشرده می کند.

فشار تولید شده در این نوع کمپرسورها بین ۸ تا ۱۲ بار می باشد. بخش های اصلی کمپرسور های پیستونی شامل الکترو موتور، واحد هواساز و مخزن ذخیره هوا می باشد.

الکترو موتور های مورد استفاده در کمپرسور های شرکت اسکروسازان بنا به درخواست مشتری و توان مورد نیاز انتخاب می گردد و این الکتروموتور ها معمولا از نوع ایرانی ( الکتروژن و موتوژن ) هستند.

کمپرسور اسکرو یا کمپسور پیستونی

اگر در فکر خرید کمپرسور هستید و هنوز نمیدانید که کمپرسور اسکرو برای کار شما مناسب تر است یا کمپرسور پیستونی باید حجم هوای مورد نیاز دستگاه های کار گاه را در نظر بگیرید. درصورتی که حجم هوا از هزار لیتر بر دقیقه کمتر بود و نیازی به روشن بودن دائمی کمپرسور وجود نداشت، قطعا مورد مناسب برای شما کمپرسور پیستونی می باشد. و در صورتی هم که فشارهای بالای ۱۰ بار مورد نیاز کاریتان باشد به طور قطع کمپرسور پیستونی مناست ترین گزینه برای شما می باشد.

اگر در کاربردهای صنعتی میزان تولید هوا بیش از ۱۲۰۰ لیتر بر دقیقه باشد، اصولا به جای کمپرسور پیستونی از کمپرسور اسکرو استفاده می شود ،که صدا و استهلاک کمتری دارد ولی این نکته را حتما باید در نظر گرفت که کمپرسور اسکرو توانایی تولید فشار تا حداکثر ۱۰ بار را دارند.

کمپرسور باد پیستونی تک مرحله ای

به عنوان رایج ترین کمپرسور پیستونی، پمپ باد تک مرحله ای که ساده ترین فشرده ساز پیستونی می باشد، عمل متراکم کردن هوا را فقط در یک مرحله به انجام می رساند. پس از ورود هوای محیط به سیلندر، توسط حرکت خطی پیستون هوا متراکم شده و سپس توسط سوپاپ خروجی، هوای فشرده شده به مخزن انتقال پیدا می کند.
مدل های موجود کمپرسور تک مرحله ای به ۲ صورت تک سیلند و دو سیلندر ساخته می شود که مدل تک سیلندر حداکثر تا ۵۰ لیتر بر دقیقه ظرفیت تولید هوای فشرده را دارند . پمپ باد تک مرحله ای توانایی تولید فشار تا ۸ بار و دبی حداکثر ۷۵۰ لیتر در دقیقه را دارا می باشد.

روغن کمپرسور

کمپرسور باد پیستونی دو مرحله ای

این مدل از کمپرسور پیستونی که توانایی ایجاد فشار بیشتری را دار می باشد دارای دو مرحله کاری است که هر یک از مرحله ها در سیلندر جداگانه صورت می گیرد و طرز کار آن به این صورت است که ابتدا هوا به یک سیلندر کم فشار که قطر بزرگتری دارد وارد شده و پس از فشرده سازی اولیه به سیلندر پر فشار که عموما قطر کمتری دارد وارد شده و مجددا فشرده سازی می شود.

رایج ترین کمپرسورهای باد به شرح زیر میباشند :

One thought on “کمپرسور پیستونی باد – قیمت کمپرسور پیستونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید