کمپرسور دندانپزشکی

کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن چیست ؟

بهترین و مناسب ترین نوع کمپرسور برای افرادی که در زمینه دندانپزشکی فعالیت می کنند کمپرسور بدون روغن یا اویل فری هست چون هیچ روغنی داخل مخزن کمپرسور نمی شود در نتیجه هوای فشرده تولید شده فاقد روغن است.

 

کمپرسور دندانپزشکی ( کمپرسور بدون روغن ) چه مدل هایی دارد ؟

گروه صنعتی اسکروسازان، کمپرسور دندانپزشکی ( اویل لس – اویل فری ) را در دو مدل برای شما عزیزان عرضه می کند. کمپرسور اویل فری ساخت کشور ایتالیا برند Fiac و کمپرسور اویل فری کشور چین با برند atlas com co

 

کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن ( کمپرسور اویل فری AIR BAG ) برند FIAC ایتالیا چیست و چه ویژگی دارد ؟

کمپرسور دندانپزشکی FIAC ایتالیا یکی از پرطرفدارترین کمپرسورهای دندانپزشکی است بخاطر اینکه طراحی بسیار خاصی دارد وزن خیلی کمی دارد و به راحتی می توان آن را حمل کرد و جابه جا کرد و یکی دیگر از مزیت هایی که دارد این است که در قسمت عقب کمپرسور چرخ هایی تعبیه شده است که به راحتی امکان حمل آن در نظر گرفته شده است.

طراحی کمپرسور اویل فری FIAC مثل طراحی کیف دستی بوده و به علت داشتن دسته بالا به راحتی می توانید آن را جابه جا کنید و بلند کنید.

 

 

کمپرسور اویل فری oil free compressor  دندانپزشکی fiac :

یکی از پرطرفدارترین کمپرسور دندانپزشکی در کشور استرالیا است به علت دارا بودن بهترین و با کیفیت ترین قطعات که ساخت کشور ایتالیا است.

کلید فرمان اتوماتیک آلمانی برند condor و کمپرسور ( واحد هواساز اویل فری ) که همه قطعات در کشور ایتالیا ساخته و تولید می شود.

 

 

مشخصات و اطلاعات فنی کمپرسور بدون روغن دندانپزشکی fiac مدل AIRBAG :

 

ویژگی ها کمپرسور بدون روغن دندانپزشکی fiac مدل AIRBAG

 

توان ( بر حسب وات ) میزان هوادهی کمپرسور دور الکتروموتور اندازه وزن ( کیلو )
۱۵۰۰ ۲۰۵ لیتر بر دقیقه ۱۴۰۰ ۲۷ * ۵۷ * ۶۰ ۲۴

 

 

چگونه رطوبت و آب موجود کمپرسور بدون روغن را از بین ببرید ؟

به طور طبیعی در همه کمپرسورها حتی کمپرسور اویل فری مقداری آب وجود دارد. به این علت است که هوای محیط اطراف خودش شامل مقداری رطوبت بوده و زمانیکه هوای محیط در حجم زیاد مکش کند و وارد مخزن ذخیره شود پس از گذشت مدت زمانی مقدار رطوبت موجود درون مخزن زیاد می شود پس از فرآیند سرد شدن هوای متراکم شده درون مخزن میزان قابل توجهی از این بخارها به آب تغییر شکل می دهند که در مخزن انباشته می شود. و این امر باعث می شود که وقتیکه هوای متراکم شده از مخزن کمپرسور اویل فری بیرون می آید به دستگاه ها و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی نفوذ می کند که موجب آسیب دیدن دستگاه ها می شود.

ما در اینجا به شما توضیح می دهیم که چطور آب موجود در هوای فشرده را از بین ببرید، مناسب ترین راه نصب کردن درایر تبریدی پس از کمپرسور اویل فری هست که بطور ۱۰۰% رطوبت و آب موجود از هوای فشرده تولیدی را حذف می کند.

درایر ( Dryer ) طبق پروسه سرمایش رطوبت موجود در هوای فشرده تولیدی را حذف می کند. سیستم داخل درایر شبیه یخچال عمل می کند.

پیشنهاد اسکروسازان :  هواساز کمپرسور اسکرو – روتور کمپ چیست ؟

وقتیکه هوای فشرده از کمپرسور خارج می شود به درون درایر می رود و در آنجا به دمای ۳ درجه سانتیگراد می رسد به خاطر افت دما رطوبت موجود در هوای فشرده از بین می رود که همه رطوبت بوسیله درایر تخلیه می شود.

 

اهمیت کمپرسور دندانپزشکی چیست ؟

انتخاب تجهیزات خیلی خوب که کیفیت بالایی داشته باشد برای افرادی که تازه می خواهند در شغل دندانپزشکی فعالیت کنند و مطبشان را مجهز کنند و هم برای افرادی که قبلا در زمینه دندانپزشکی فعالیت می کردند و حال قصد توسعه فعالیت خود را دارند بسیار با اهمیت است.

قطعا کمپرسور دندانپزشکی یکی از مهمترین تجهیزاتی است که نقش بسزایی در نحوه عملکرد درست د رتمام سیستم دارد. ما قصد داریم تا تمام اطلاعات ضروری و مهمی که در رابطه با انتخاب کمپرسور دندانپزشکی به آن نیاز دارید را در اینجا برایتان توضیح دهیم.

 

 

در زمان انتخاب کمپرسور دندانپزشکی حتما به نکات زیر توجه کنید :

هزینه

بهداشت و ایمنی

کیفیت هوای تولید شده

نگهداری و تعمیرات

قابل اطمینان بودن

تجهیزاتی که ممکن است در آینده اضافه کنید

توان ( قدرت )

اندازه و ظرفیت

صدا و عملکرد

 

 

چرا کیفیت هوای فشرده کمپرسور دندانپزشکی حائز اهمیت است ؟

از آنجاییکه سلامت بیماران برای دندانپزشکان بسیار اهمیت دارد پس دندانپزشکان نیاز دارند که هوای فشرده تمیز تولید کند و هم اینکه دارای عملکرد خیلی خوبی باشد.

لازم به توضیح است که کمپرسور دندانپزشکی ، کمپرسور بدون روغن هست و هیچ گاه از کمپرسور های روغنی استفاده نمی کنند و اصلا نباید برای شغل دندانپزشکی آن را انتخاب کرد به این دلیل که در کمپرسور روغنی، روغن که داخل مخزن می شود با آب و رطوبتی که داخل مخزن هست ترکیب می شود و موجب رشد باکتری، قارچ و میکرو ارگانیزم ها می شود که در مجاورت قرار گرفتن بسیار با این هوا باعث بوجود آمدن بیماری ها و عفونت ها می شود.

 

 

رابطه کیفیت کمپرسور دندانپزشکی با دستگاه ها و تجهیزات گران قیمت :

کیفیت کمپرسور دندانپزشکی رابطه مستقیمی با سلامت بیمار دارد همچنین کیفیت هوای فشرده کمپرسور دندانپزشکی رابطه مستقیمی روی یونیت، سکالر و شیرآلات صندلی دارد. اگر هوای فشرده تولید شده کمپرسور دندانپزشکی کیفیت بدی داشته باشد یعنی میزان رطوبت و روغن موجود در هوا زیاد باشد موجب بوجود آمدن آسیب و پایین آمدن طول عمر تجهیزات می شود.

به این خاطر که قطرات آب وقتی با دستگاه برخورد می کند با گذشت زمان باعث خوردگی، پوسیده شدن و پایین آمدن دقت دستگاه می شود.

اگر شما در شغل دندانپزشکی از کمپرسور روغنی استفاده کنید با گذشت زمان به خاطر ساییده شدن رینگ ها با سطح سیلندر، ذرات کربن مانند که در مجاورت روغن بوجود می آید همراه با هوا از کمپرسور بیرون می آیند که از اینکه به دستگاه و تجهیزات پزشکی وارد شدند موجب اختلال در عملکرد و پایین آمدن دقت دستگاه می شود.

پیشنهاد اسکروسازان :  قیمت کمپرسور پیستونی و اسکرو، درایر تبریدی ( خشکن ) هوای فشرده

پس نتیجه گیری کلی به این صورت است که باید حتما برای دستگاه و تجهیزات دندانپزشکی خود از کمپرسور بدون روغن استفاده کنید تا باعث محافظت و سرمایه گذاری روی دستگاه های گران قیمت خود شوید.

 

 

پیشرفت و توسعه علم دندانپزشکی :

همچون دیگر صنایع و علوم، علم پزشکی و تکنیک های اعمال شده در این زمینه با گذشت زمان بسیار پیشرفته شده به همین خاطر میزان دقت و حساسیت در مواد و دستگاه ها خیلی بیشتر از قبل شده است. وارد شدن هرگونه ناخالصی موجب می شود تا نتیجه دلخواه بدست نیاید.

 

 

کمپرسور دندانپزشکی طبق دو معیار اصلی انتخاب و خریداری می شوند :

قیمت

خرید آسان ( به راحتی در بازار یافت شود )

نکته ای که قابل توجه است و باید آن را مدنظر قرار داد این است که قیمت کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن نسبت به کمپرسور پیستونی روغنی بیشتر است و نیاز به نگهداری بیشتری دارد.

 

 

اهمیت قدرت ( توان ) کمپرسور دندانپزشکی :

کمپرسور دندانپزشکی مانند سایر کمپرسورهای دیگر یک واحد هواساز ( پمپ ) دارد که مسئولیت فشرده سازی هوای داخل مخزن را دارد.

توان پمپ دندانپزشکی برحسب کیلو وات kw یا اسب بخار hp معرفی می شود که تاثیر مستقیم در سرعت هوادهی کمپرسور دارد.

 

 

میزان فشار تولید شده بوسیله کمپرسور دندانپزشکی چقدر است ؟

فشار تولید شده بوسیله کمپرسور را با bar بار، معرفی می کنند. کمپرسور اویل فری دندانپزشکی، فشار ۵ بار دارد و فشار مخزن  نباید از این مقدار پایین تر بیاید.

 

 

هوادهی کمپرسور دندانپزشکی اویل فری چقدر است ؟

دستگاه ها و وسایل دندانپزشکی میزان تعریف شده ای از هوای متراکم نیاز دارند که این میزان برحسب لیتر در دقیقه l / min معرفی می شود.

پیشنهاد گروه صنعتی اسکروسازان به شما این است که حتما میزان هوای فشرده تولید شده بوسیله کمپرسور دندانپزشکی باید از میزان مصرف تجهیزات و دستگاه ها بیشتر باشد تا استهلاک کمپرسور کمتر شود. که اگر قصد توسعه تجهیزات دندانپزشکی خود را داشته باشید این کمپرسور بتواند جوابگوی کارتان باشد.

همینطور ممکن است به علت وجود نشتی ها در اتصالات و لوله کشی ها مقدار قابل توجهی از هوا هدر برود.

نکته دیگر که شما به هنگام انتخاب کمپرسور دندانپزشکی باید به آن توجه کنید این است که میزان کارکرد کمپرسور چقدر است ؟ به عبارتی کمپرسور دندانپزشکی چند ساعت از شبانه روز روشن است و کار می کند و چند ساعت از شبانه روز به آن نیازی ندارید که در آن زمان خاموش باشد تا خنک شود.

بطور میانگین طبق تحقیقات گسترده ای که انجام شده است به این نتیجه رسیدیم که میانگین ۲۵ تا ۳۰ درصد است. یعنی در یک ساعت کارکرد کمپرسور باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روشن باشد و مابقی را خاموش باشد تا خنک شود.

پس اگر دستگاه های دندانپزشکی شما به میزان ۵۰ لیتر در دقیقه مصرف دارند حداقل هوادهی کمپرسور باید ۱۵۰ لیتر در دقیقه باشد تا مدت زمان کار و خاموش بودن کمپرسور به طور دقیق و منظمی تنظیم شود.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *