بهترین انتخاب کمپرسور هوای فشرده برای صنعت خودروسازی

هوای فشرده کاربردی زیادی در صنعت خودروسازی دارد و در بسیاری از واحدها از کمپرسور هوای فشرده برای ساخت خودرو استفاده به عمل می آید.

۱۶ واحد در کارخانه های خودروسازی که نیاز به کمپرسور هوا دارند به شرح زیر می باشند :

·         خط تولید

·         خط مونتاژ

·         ابزارهای بادی یا نیوماتیک

·         دستگاه های برش پلاسمائی و بادی

·         روباتها

·         تجهیزات هیدرولیکی

·         باد کردن تایر

·         پرداخت و تکمیل محصول

·         اتاق های رنگ

·         تولید تایر و لاستیک خودرو

·         کنترل ترمزها و دیگر قطعات تحت فشار

·         کیسه های هوا

·         سامانه انژکتور تحت فشار

·         کنترل سوپاپ ها و سایر اتصالات تحت فشار

·         کنترل مخازن و رادیاتورها و دستگاه های تبادل حرارت

·         کنترل موتورهای درونسوز

 

تماس با کمپرسورسازی اسکروسازان

ساخت خودروهای پر سرعت که با هوای فشرده کار می کنند ؟!

Air-Powered Cars :

به گزارش سرویس علمی ایسنا : دانشمندان موفق به ساخت خودروهای پر سرعتی شدند که از هوای فشرده به عنوان سوخت استفاده می کنند.

با افزایش قیمت سوخت ( بنزین – گاز – گازوئیل ) و آلودگی هوا ناشی از این نوع سوخت ها، دانشمندان خودروهایی اختراع کرده اند که در واقع هوا سوز هستند.

دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه ( دالهوسی ) کانادا با ایده گرفتن از خودرو هوایی در اروپا توانستند موتور یک خودرو برف روب ۵۰ ساله را به گونه ای تغییر بدهند که با عبور جریان هوای فشرده از موتور ،  انرژی شبیه به انرژی یک موتور گازی تولید کند.

 

بهترین انتخاب کمپرسور هوای فشرده برای صنعت خودروسازی ( اسکروسازان )

و بعد موتور را بوسیله ۲ مخزن تحت فشار ( محل ذخیره باد ) به یک خودرو مسابقه ای وصل کرند.که این موتور مانند یک موتور گردشی عادی کار می کند.

دانشمندان ایرانی برای اولین بار در دنیا موفق به طراحی و ساخت موتور هوای فشرده بدون سوپاپ در خودرو شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا : این ۲ مخترع ایرانی مدعی هستند که این سیستم از یک کمپرسور باد تشکیل شده است که نیاز به هیچ گونه سوختی ندارد.

این نوع سیستم بسیار مناسب برای واحدهای صنعتی حساس، کارخانه ها، معادن ذغال سنگ و خودروهای سبک است.

وجه تمایز این موتور با موتورهای خارجی در عدم استفاده از سوپاپ است. این سیستم قابل برنامه ریزی هست و دقت خیلی زیادی نسبت به سایر موتورها دارد.

قدرت این موتور هوای فشرده به اندازه ای است که به راحتی می تواند یک اتومبیل سرنشین دار را به مدت سه ساعت در روز و با شتاب به طور میانگین یکصد و ده کیلومتر به حرکت در آورد.

بهترین انتخاب کمپرسور هوای فشرده برای صنعت خودروسازی ( اسکروسازان )کمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

 

مزیت استفاده از موتور هوای فشرده به شرح زیر می باشد:

  • صرفه جویی در کارکرد موتور

یکی از مزیت های بسیار مهم این موتور این است که هنگامی که شما در ترافیک هستید به طور اتوماتیک موتور خاموش می شود که این امر موجب صرفه جویی در کارکارد موتور می شود.

  • مصرف سوخت بسیار پایین
  • کاهش آلودگی هوا
  • طول عمر بالا موتور
  • نصب و راه اندازی آسان
  • تعمیر و نگهداری ساده
  • جایگزین بسیار مناسب برای موتورهای درون سوز
  • کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه
  • در صورت تولید انبوه قابل استفاده در پمپ بنزین ها ( به منظور تولید هوای فشرده برای خودروها )

 

با توجه به روند رو به رشد قیمت سوخت های فسیلی همچون سال های گذشته، وجود خودروهایی که با سوخت دیگر مثل هوای فشرده کار کنند در جهان این نیاز بیش از قبل احساس می شود .

استفاده از سوخت بنزین علاوه بر افزایش قیمت، مشکل دیگری را نیز به همراه دارد که می توان به آسیب رساندن به محیط زیست اشاره کرد. و این موضوع را هم باید مدنظر قرار دهید که این منبع تجدید پذیر نیست و در نهایت به اتمام می رسد.

در طی ۲ سال آینده شاهد نخستین خودرو با موتور Air-Powered خواهید بود که هم اکنون خودرو e.Volution در بریگنولز فرانسه توسط شرکت Zero Pollution Motors در حال ساخت است.

از آنجایی که طرفداران این خودروها بسیار زیاد هست دولت مکزیک قرارداد خرید ۴۰٫۰۰۰ دستگاه e.Volution را به این شرکت داده است تا با جایگزین کردن آن با تاکسی های که با سوخت بنزین کار می کنند کمکی در جهت کاهش آلودگی مکزیکو سیتی کرده باشد.

این خودروها با هوای فشرده کار می کنند و دوستدار محیط زیست هستند. موتور خودرو e.volution بوسیله ۲ سیلندر هوای فشرده کار می کندکه این هوا متراکم شده درون مخزن تحت فشار از جنس فیبر کربن یا شیشه هست.

هوای فشرده از طریق انژکتور هوا وارد موتور می شود و به محفطه انبساط هوا وارد می شود. هوا ، پیستونها را به سمت پایین می برد و پیستونها موجب حرکت میل لنگ ها می شوند که در نهایت نیرو به خودرو منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید