اسکروسازان | کمپرسور باد | کمپرسور هوا

چگونه کمپرسور هوا پیستونی را نصب و راه اندازی کنید ؟

برخورداری از قطعات یدکی استاندارد، یکی از مهمترین ویژگی های  کمپرسور به شمار می رود. گروه صنعتی اسکروسازان ، به دلیل داشتن خط تولید قطعات یدکی و هواساز کمپرسور پیستونی ABAC  ایتالیا، تنها شرکتی است که می تواند تضمین کند، به راحتی هر تعداد قطعه  یدکی مورد نیاز کمپرسور های پستونی را تامین کند.

 

برای نصب و راه اندازی کمپرسور پیستونی خریداری شده اول از همه باید دقت کنید که کمپرسور در یک سطح تراز شده ای قرار گرفته است ، و به این نکته توجه داشته باشید که حتما کمپرسور را در جایی قرار دهید که آلودگی و ذرات غبار و پلیسه حداقل باشد . هوای محیط اطراف اندازه بگیرید حتما دمای محیط در حد استاندارد باشد خیلی گرم و یا خیلی سرد نباشد .

 

 

کمپرسور خود را در فضایی که خیلی پوشیده هست نگذارید تا به راحتی بتواند هوای اطراف را مکش کند ، اگر در فضایی مثل اتاق می خواهید کمپرسور قرار بدید به این نکته توجه داشته باشید که اتاق خیلی کوچک نباشد که هم به راحتی کمپرسور بتواند هوای محیط را مکش کنه و هم اینکه در صورت نیاز فضای کافی برای رفت و آمد پرسنل تعمیرات و نگهداری وجود داشته باشد .

برای افزایش کارایی و عملکرد بهتر کمپرسور خوب است که به فاصله محل مصرف برای تولید هوای فشرده تا دستگاه کمپرسور خیلی کم باشد تا از افت فشار در سیستم لوله کشی جلوگیری کنید .

پیش از آنکه بخواهید کمپرسور را روشن کنید اطمینان حاصل کنید که روغن درون هواساز به اندازه کافی وجود دارد ، هم اینکه روغن تا نصف روغن نما مشخص باشد یعنی اینکه روغن به اندازه کافی هست چون وقتیکه روغن از حد استاندارد کمتر باشد ، روان کاری سیلنددر و پیستون به درستی صورت نمی گیرد و باعث گیر کردن و متوقف شدن شاتون ها و شکسته شدن آنها می شود . اگر هم که روغن خیلی زیادتر از حد استاندارد باشد باعث لبریز شدن از لوله روغن ریز و یا سر سیلندر می شود .

برای راه اندازی کمپرسور های تکفاز کافی است .دو شاخه برق را به پریز وصل کرده و کلید اتومات را در حالت ۱ قرار داده در این حالت هر گاه عقربه درجه باد به کمتر از ۶ bar رسید کمپرسور به صورت اتوماتیک روشن شده و فشار هوای مخزن بالا می رود و هر گاه فشار به ۸ bar رسید کمپرسور به صورت اتوماتیک خاموش می شود و این پروسه همواره تکرار می گردد.

برای کمپرسورها با برق سه فاز ابتدا درپوش کلید اتوماتیک کمپرسور را باز کنید سپس سرسیم های کابل سه رشته برق را به کلید اتوماتیک کمپرسور متصل  نمایید، سپس درپوش را ببندید و کلید را در حالت ۱ قرار دهید.

 

طرفداران کمپرسور پیستونی چه کسانی هستند ؟

افرادی که یکی از شغل های زیر را دارند پرطرفدارترین مصرف کننده های کمپرسور پیستونی هستند

کارگاه ها

گاراژها و تعمیرگاه ها

کسب و کارهای کوچک

کارهای ساختمانی و ساخت و ساز

 

 

انواع کمپرسورهای پیستونی و رفت و برگشتی چیست ؟

به طور کلی ۳ نوع کمپرسور پیستونی داریم:

کمپرسور تک مرحله ای

کمپرسور دو یا چند مرحله ای

کمپرسور دوبل ( دو هواساز )

 

 

کمپرسور پیستونی :

قبل از هر چیزی باید بگوییم اینکه شما کدام یک از دستگاه ها را انتخاب کنید این کاملا وابسته به حجم و فشار مورد نیاز شماست. به طور کلی و جامع اگر بخواهیم برایتان توضیح بدهیم، کمپرسور پیستونی، هوا از طریق حرکت پیستون هایی که داخل سیلندر وجود دارد متراکم می شود.

مدل پیستونی قادر به تهیه طیف گسترده ای از فشار را دارند به طور مثال از فشار ۷ بار تا فشار ۱۰۰ بار. اگر شما به حجم پایین هوا احتیاج دارید به طور مثال حجم کمتر از ۱۰۰۰ لیتر در دقیقه، دستگاه پیستونی انتخاب خوبی برای شماست.

از آنجاییکه کمپرسور پیستونی اصولا دستگاه کوچک هست که به طور معمول ماکزیمم تا ۷ کیلو وات توان دارند پس برای واحدهای صنعتی و کارگاه های متوسط و کوچک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر به حجم هوا پایین تر از ۱۲۰۰ لیتر در دقیقه احتیاج دارید و نمی خواهید به صورت مداوم از دستگاه استفاده کنید. پس مدل پیستونی بهترین گزینه برای شماست.

 

خروج از نسخه موبایل