چگونه کمپرسور اسکرو را نصب و نگهداری کنیم؟

کمپرسور باد اسکروسازان

برای اینکه کمپرسور اسکرو خریداری شده دارای طول عمر بلند مدتی باشد و از عملکرد و کارایی خیلی خوبی برخوردار باشد می بایستی نکاتی در رابطه با نحوه نصب و نگهداری آن را رعایت کنیم.

 

چگونه کمپرسور اسکرو را حمل کنیم؟

نکته ای که در نحوه حمل کمپرسور باید در نظر گرفت این است که حتما کمپرسور را به صورت عمودی حمل کنید. و مراقب باشید تا با جسم دیگری برخورد نکند تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود.

کمپرسور اسکرو را روی درب و تاج سطح فوقانی روی زمین نکشید و هل ندهید. همچنین هنگام آویزان کردن و یا معلق نگه داشتن آنها ( مثل زمانیکه بوسیله جرثقیل آن را بلند می کنید ) حتما باید از تسمه های کنافی با کیفیت استفاده کنید.

 

 

چگونه کمپرسور اسکرو را نصب کنیم؟

کمپرسور را در محلی نصب کنید که دور از آفتاب یا هر وسیله ای باشد که موجب افزایش حرارت محیط اطراف می شود.

در اطراف کمپرسور حتما هواکش و یا تهویه بگذارید تا هوایی که به درون کمپرسور وارد می شود تمیز بوده تا به هیچ گونه ذرات غبار و پلیسه و مواد شیمیایی آلاینده وارد آن نشود.

کمپرسور اسکرو را به نحوی نصب کنید که حداقل به اندازه یک متر از فضای آزادی که اطرافش است فاصله داشته باشد.

حتما هر روز آبی که درون مخزن انباشته می شود را خالی کنید.

 

 

سطح روغن را بررسی کنید.

لازم به توضیح است که اگر از کمپرسور خود به مدت بیش تر از یک ماه است که استفاده نکرده اید حتما نیم لیتر روغن از بخش شیر تخلیه به داخل هواساز اضافه کنید. ابتدا می بایستی فیلتر هوا را خارج کرده و بعد از شکاف که در پایین فیلتر هوا وجود دارد نیم لیتر روغن به درون آن اضافه کنید.

 

 

چگونه کمپرسور اسکرو را به منبع اصلی برق متصل کنیم؟

قبل از هرکاری باید کمپرسور را با زمین بصورت جداگانه ارت کنید.

نکته بسیار مهم این است که سیم ها و کابل های اصلی منبع برق را حتما به جایی بسته و مرتب نگه دارید. و همینطوری روی زمین و بی نظم رها نکنید تا از بروز هرگونه حادثه ای جلوگیری شود.

اصمینان حاصل کنید که همه اتصالات کابل ها استاندارد هستند.

دقت کنید که فیوز و سیم برق سر راه کمپرسور در اندازه مناسبی به کار گرفته شود.

نکته آخر اینکه حتما ولتاژ برق کمپرسور اسکرو باید ۳۸۰ ولت باشد.

 

 

چگونه برای اولین بار کمپرسور اسکرو را استارت کنیم؟

توجه کنید که قبل از اینکه بخواهید کمپرسور را استارت کنید حتما قبلش درب ها و کاور کمپرسور را ببندید و اصلا با درب باز کار نکنید به این علت که موجب ورود ذرات آلاینده به داخل کمپرسور می شود که از طرفی هم باعث می شود که سیستم گردش هوای خنک داخل کابین کمپرسور دچار اختلال شود.

بعد از گذشت چند دقیقه کار، کمپرسور شروع به آلارم زدن می کند و در نهایت از کار می ایستد.

بعد از کارهایی که در بالا به آن اشاره کردیم را انجام دادید حال نوبت به وصل کردن سه رشته کابل برق سه فاز به کلید مینیاتوری می رسد، درب تابلو PLC کمپرسور را بسته نگه دارید. دکمه استارت بزنید.

در صورتیکه جهش چرخش و دور الکتروموتور درست باشد، کمپرسور روشن می شود و فرآیند فشرده سازی هوا شروع می شود. اگر چنین اتفاقی نیافتاد برروی صفحه نمایشگر هشداری با نام Rotation Fault مشخص می شود که در این حالت شما باید جای دو فاز ( همان دو رشته اصلی برق را با همدیگر جابه جا کنید.) و بار دیگر دکمه استارات را بزنید.

 

قیمت کمپرسور باد 500 لیتریکمپرسور باد اسکرو - اسکروسازان

چگونه روغن – فیلترها و تسمه های کمپرسور را تعویض کنیم؟

بعد از اینکه کمپرسور ۳۰۰۰ ساعت کار کرد باید تسمه اش را عوض کنیم. به عبارت دیگر به ازای هر ۳۰۰۰ ساعت کار کرد یکبار تسمه را عوض کنید.

میزان سفت کردن تسمه به این صورت است که وقتی شما وسط تسمه را با انگشت فشار می دهید حداکثر یک سانتی متر جای بازی دارد. با این روش به راحتی متوجه می شوید که تسمه به اندازه کافی سفت شده است.

همچنین همانند تسمه که گفته شد پس از ۳۰۰۰ کار کرد باید تعویض شود در رابطه با روغن هم این مورد صدق می کند یعنی پس از ۳۰۰۰ کار کرد روغن را عوض کنید.

برای اطمینان حاصل کردن از میزان مناسب روغن به این نکته توجه داشته باشید که حتما روغن درون تانک مربوط نصف شیشه روغن نما باشد.

فیلتر UCC تصفیه کننده روغن هواساز را هر ۱۵۰۰ ساعت یکبار عوض کنید.

فیلتر هواکش تصفیه هوا ورودی را هر ۳۰۰۰ ساعت یکبار عوض کنید.

فیلتر سپراتور جداکننده روغن از هوای خروجی هر ۲۰۰۰ ساعت یکبار عوض شود.

 

 

چگونه با صفحه کنترل دستگاه اسکرو کار کنیم؟

این صفحه کنترل شامل نشانگر هایی می باشد که هر کدام نشان دهنده یک وضعیت خاص می باشند. در ادامه به توضیح هر یک از این علائم می پردازیم.

اگر قصد روشن کردن دستگاه را دارید کافی است کلید کمپرسور اسکرو  را بزنید . زمانی هم که می خواهبد دستگاه را خاموش کنید  ( به غیر از موارد اضطراری ) دکمه  را بزنید .

علامت کلید برنامه ریزی

وقتی قصد دارید برنامه دستگاه را تغییر دهید باید اول دستگاه خاموش کنید بعد این دکمه رو بزنید .

از آنجاییکه برنامه مختلفی برای دستگاه در نظر گرفته شده است شما برای تعیین برنامه مورد نظرتان می توانید کلید رو به بالا یا رو به پایین بزنید تا به برنامه مورد نظر برسید . 

 

 

شروع به کار :

قبل از هرکاری اول باید کابل برق سه فاز را به کلید مینیاتوری تابلو برق دستگاه بزنید و حتما درب کابین PLC  را بسته نگه دارید . کلید EMERGENCY  را چرخانده تا آزاد شود. کلید   را بزنید . در این وضعیت کنترلر دستگاه وضعیت را مورد بررسی قرار می دهد اگر خطایی در سیستم وجود داشته باشد در سیستم PLC  نمایش داده می شود . بعد از برطرف کردن مشکل دوباره همین فرایند را تکرار کنید.

روشن کردن دستگاه: در صورتی که با هیچ خطا و ایرادی روبه رو نشدید و مرحله بالا که گفته شد را انجام دادید برای روشن کردن دستگاه کافی است این کلید کمپرسور اسکرو را بزنید . در این وضعیت نشانگر  به صورت چشمکزن در می آید. و بعد از گذشت ده ثانیه دستگاه شروع به کار می کند.

خاموش کردن دستگاه : اگر قصد خاموش کردن دستگاه را دارید کلید  را بزنید. در این حالت نشانگر  به حالت چشمک زن در می آید. بعد از ۱۰ الی ۲۰ ثانیه پس از آنکه فشار داخلی دستگاه کاهش یافت دستگاه خاموش می شود.

پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را بخوانید : چگونه کمپرسور اسکرو کار می کند و تفاوت بین کیفیت کمپرسورهای اسکرو چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید