چطور این ۶ نکته تو را از انتخاب اشتباه کمپرسور اسکرو نجات می دهد ؟!

کمپرسور برای بیمارستان - اسکروسازان

در این مطلب می خواهم ۶ نکته مهم را به تو بگویم تا در زمان خرید کمپرسور اسکرو از انتخاب خودت مطمئن باشی و به تو می گویم چطور این ۶ نکته تو را از انتخاب اشتباه کمپرسور اسکرو نجات می دهد ؟!…

اگر نیاز به هوای فشرده به صورت شبانه روز ( ۲۴ ساعته ) و در طول ۷ روز هفته داری پس حتما کمپرسور باد اسکرو را انتخاب کن.

 

تماس با کمپرسورسازی اسکروسازان

 

ممکن هست دقیقا ندانی کدام کمپرسور باد، پیستونی یا اسکرو را انتخاب کنی! من در اینجا   ۶ سوال از تو می پرسم با توجه به جواب هایی که می دهی، می توانم بهترین پیشنهاد را به تو بدهم …

 

سوال اول : آیا این اولین بار هست که می خواهی کمپرسور خریداری کنی ؟

اگر جواب تو مثبت هست پس به این مواردی که می گم خوب توجه کن تا بتوانی بهترین انتخاب را در زمان خرید کمپرسور باد داشته باشی …

آن چیزی که مهمترین نقش را در تعیین فشار کاری کمپرسور  دارد، تجهیزات کارخانه و سیستم شما هست.

من پیشنهاد می کنم که حتما این کار را انجام بدهی، به حداقل فشاری که نیاز داری ۱٫۵ بار اضافه کن. تا افت فشاری که اصولا در سیستم هوای فشرده از جمله لوله کشی ها، درایر ( رطوبت گیر هوای فشرده ) رخ می دهد، جبران شود.

بعد از اینکه فشار مورد نیاز را مشخص کردی حالا باید ببینی چندتا ماشین آلات در کارخانه داری و حساب کنی که تمام ماشین آلات شما چقدر به هوای فشرده نیاز دارند.

عددی که مشخص شد نشان دهنده حجم هوای تولید شده توسط کمپرسور باد تو هست که قصد خرید آن را داری.

به طور خلاصه بگم ظرفیت کمپرسور باد اسکرو که می خواهی برای خرید خودت انتخاب کنی باید از مقدار مصرف باد که در کارخانه به آن احتیاج داری بیشتر باشد، تا کمپرسور اسکرو تو علاوه بر تامین هوای فشرده، زمان کافی برای استراحت در حالت آنلود را داشته باشد.

این نکته را هم اضافه کنم که حتما پس از اینکه کمپرسور اسکرو خریدی، دفترچه راهنما آن را به دقت مطالعه کن که به درستی بتوانی کمپرسور اسکرو را نصب و راه اندازی کنی.

 

سوال دوم : آیا برای خرید کمپرسور باد اسکرو شرایط زیر را داری ؟

اگر کارخانه متوسط یا بزرگ داری و نیاز به هوای فشرده بصورت ۲۴ ساعته داری، من پیشنهاد کمپرسور اسکرو آلمانی را به تو می دهم که بسیار کم صدا و پر قدرت هست .

اگر کارخانه تو در مکانی باشد که نیاز دارید هنگام کار دستگاه کمپرسور باد صدا خیلی کمی داشته باشد حتما کمپرسور باد ایتالیایی و آلمانی انتخاب کن.

این نکته را هم بگم که اگر یک کارگاه کوچک داری که به هوای فشرده بصورت ۲۴ ساعته نیاز نداری و می خواهی از آن برای تامین باد ابزارهای بادی و پنوماتیک خود استفاده کنی به تو پیشنهاد می کنم حتما کمپرسور باد پیستونی انتخاب کنی نه اسکرو !

پس به طور خلاصه بخواهم برایت بگویم، اگر کارگاه کوچک داری و نیاز به هوای فشرده بصورت شبانه روزی نداری، حتما کمپرسور باد پیستونی انتخاب کن، اگر هم که می خواهی کم صدا و پر قدرت باشد و طول عمر بالایی داشته باشد مارک ABAC ایتالیا بهترین انتخاب برای تو هست .

حالا اگر کارخانه متوسط و بزرگ داری و نیاز به تامین هوای فشرده بصورت ۲۴ ساعته برای تجهیزات و ماشین آلات خود داری، پیشنهاد می کنم کمپرسور باد اسکرو انتخاب کنی، و اگر هم می خواهی کمپرسور اسکرو تو کم صدا و پر قدرت باشد برند آلمانی استفاده کن.

 

سوال سوم : آیا قبلا کمپرسور پیستونی داشتی ولی الان دیگر جواب کار تو را نمی دهد ؟

زمانیکه تصمیم می گیری کار خودت را توسعه بدهی پس قطعا به یک کمپرسور اسکرو جدید نیاز خواهی داشت.

چون دیگر با توجه به شرایط الان، کمپرسور پیستونی قبلی تو جوابگوی کارت نیست.

برای اینکه بدانی دقیقا چه ظرفیتی از کمپرسور اسکرو را خریداری کنی که جوابگوی کارت باشد به این نکته ای که می خواهم به تو بگویم خوب توجه کن تا مجبور نشوی در آینده دوباره یک کمپرسور باد دیگر بخری!

اگر دیگر تصمیم نداری که کار خودت را توسعه بدهی پس اینگونه ظرفیت کمپرسور اسکرو مناسب خودت را مشخص کن :

ظرفیت کمپرسور اسکرو جدید تو برابر است با میزان هوای فشرده ای که دستگاه جدیدی که به کارخانه اضافه کرده ای …

اما اگر باز هم فکر می کنی در آینده ممکن است کار خودت را توسعه بدهی و تجهیزات و دستگاه های بیشتری به مجموعه اضافه کنی، پس برای یکبار کمپرسور اسکرو فعلی خودت را به گونه ای انتخاب کن که جوابگوی نیاز آینده ات باشد.

پیشنهاد می کنم کمپرسور اسکرو جدید خودت را به عنوان کمپرسور اصلی مجموعه نگه داری و کمپرسور پیستونی قدیمی خود را به عنوان کمپرسور پشتییبان نگه داری.

کمپرسور باد اسکرو - اسکروسازانکمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

سوال چهارم : آیا می دانی چه حجم و فشاری برای کمپرسور باد اسکرو تو صحیح هست ؟

۶۷ درصد از افرادی که با ما تماس می گیریند دقیقا نمی دانند که چه حجم و فشاری از کمپرسور باد اسکرو برای آنها مناسب هست، که ممکن هست به اشتباه کمپرسور باد اسکرو بزرگ تر و یا کوچکتر از نیاز واقعی شان خریداری کنند که در هر دو صورت ضرر مالی می کنند.

 

سوال پنجم : آیا کمپرسور باد جدید را می خواهی جایگزین کمپرسور اسکرو قدیمی و مستهلک خود کنی ؟

اگر چندین سال هست که کمپرسور باد داری ولی الان به علت قدیمی و مستهلک شدن کمپرسور قصد داری یک کمپرسور اسکرو جدید جایگزین آن کنی به مواردی که برایت توضیح می دهم توجه کن تا انتخاب درستی در خرید آن داشته باشی.

فشار و حجم دستگاهی که داری بررسی کن آیا کمپرسور با این ظرفیت باز هم جوابگوی تو هست یا نه ؟

اگر که بله، پس کمپرسور باد جدید را با همان ظرفیت ( حجم و فشار قبلی ) خریداری کن.

اگر که نه، قصد داری در آینده کار خود را توسعه بدهی پس حتما کمپرسور باد اسکرو جدید را با ظرفیت بالاتری خریداری کن.

 

سوال ششم : آیا الان یک کمپرسور اسکرو داری اما احتیاج به هوای فشرده بیشتری داری ؟

من دو راه به تو پیشنهاد می کنم، اولین راه اینکه کمپرسور جدید را دقیقا با ظرفیت کمپرسور قبلی که داری خریداری کن و هم زمان اگر امکانش هست از دو کمپرسور باد ( قبلی و جدید ) برای سیستم هایی که داری استفاده کنی.

دومین راهی که به تو پیشنهاد می کنم، اینکه یک کمپرسور باد بزرگتری خریداری کنی و دستگاه قبلی که داشتی به عنوان کمپرسور هوا پشتیبان برای سیستم های مجموعه نگهداری کنی.

 

کمپرسور با موتور الکتریکی یا بنزینی چیست؟

از آنجایکه در تمامی کمپرسورها، نیروی محرکه الکتروموتور ( موتور الکتریکی ) است در این مدل از کمپرسورها نیروی محرکه بوسیله موتور بنزینی تهیه می شود این کمپرسور مناسب افراد و مشاغل است که دسترسی به برق ندارند و می خواهند بدون مصرف برق از کمپرسور استفاده کنند.

اما لازم به ذکر این نکته است که یکی از ایرادات این دستگاه صدا بسیار بالا و دود کردن آن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
اسکروسازان | کمپرسور باد | کمپرسور هوا