اطلاعات مهم که قبل از خرید پمپ باد دست دوم باید بدانی!

کمپرسور باد دست دوم

با خواندن این مطلب می توانی با اطمینان، بهترین پمپ باد دست دوم را بخری و از تصمیم خودت راضی باشی… اما در صورت عدم اطلاعات کافی در زمان خرید پمپ باد دست دوم به طور حتم دچار اشتباه می شوی؟!

تماس با کمپرسورسازی اسکروسازان

۹۷% از افرادی که می خواهند پمپ باد دست دوم بخرند تنها ۲ دلیل دارد :

۱-بودجه خیلی کمی دارند و می خواهند هزینه کمتری را صرف خرید کنند.

۲-برای پروژه کوتاه مدتی که در حال حاضر دارند نیاز به پمپ باد دست دوم دارند.

 

۳ نکته مهم که حتما باید قبل از خرید پمپ باد دست دوم بدانی :

من در اینجا ۳ نکته مهم و اساسی را برای شما که قصد خرید کمپرسور باد دست دوم داری را می گویم تا بتوانی خرید خوبی را داشته باشی و کمپرسور باد دست دوم سالمی را انتخاب کنی !

به طور کلی یک کمپرسور باد از سه قسمت اصلی از جمله واحد هواساز ( بلوک سیلندر پمپ باد ) – الکتروموتور و مخزن تشکیل شده است.

 

اولین نکته : برای اطمینان از سالم بودن واحد هواساز کمپرسور باد دست دوم این روش را به کار بگیر!

برای اینکه مطمئن بشوی واحد هواساز کمپرسور باد دست دوم سالم هست یا خیر، باید زمانی که دستگاه در حال کار هست زمان بگیری که آیا زمان پر شدن دستگاه از فشار ۰ تا ۸ bar، ۹ دقیقه طول می کشد ؟

اگر زمان پر شدن دستگاه بیش از ۹ دقیقه شد می تواند ۲ تا علت داشته باشد :

– یکی از علت هایش این است که فنر صفحه سوپاپ سرسیلندر جرم گرفته و این نمی گذارد که هوا متراکم شود.

– دلیل دیگرش این هست که رینگ پیستون و سیلندر نسبت به هم لقی دارند یا لقی هایشان زیادتر شده و همین باعث می شود که هوا نتواند متراکم شود. و در عین حال یک مقداری روغن وارد مخزن می شود .

 

دومین نکته : برای اطمینان از سالم بودن الکتروموتور کمپرسور باد دست دوم این روش را به کار گیر!

برای اینکه مطمئن بشوی الکتروموتور کمپرسور باد دست دوم سالم هست یا خیر، به راحتی می توانی دستگاه را روشن کنی و زمانیکه مخزن دستگاه از ۰ تا ۸ دستت را روی الکتروموتور بگذار اگر الکتروموتور داغ کرد نشان می دهد که الکتروموتور سالم نیست.

یک روش دیگر این است که تسمه را از الکتروموتور و فولی جدا کنی و اجازه بدهی دستگاه همینطوری برای خودش کار کند اگر الکتروموتور در چنین وضعیتی، صدا خیلی زیادی داشت نشان دهنده این هست که بلبرینگ هایش خوردگی دارد و این باعث می شود که مصرف برق بالا برود.

روش دیگری که می توانم به شما بگویم که خیلی کمکتان می کند این هست که درب جعبه برق الکتروموتور را بر دارید و ببینید آیا سربندی سیم پیچ ها فابریک هست یا خیر؟

اگر فابریک نبود این نشان می دهد که الکتروموتور قبلا سوخته بوده و و سیم پیچی مجدد شده که این الکتروموتور دیگر نمی تواند یک الکتروموتور خوب برایت باشد.

بخاطر اینکه تقریبا ۲۰% از قدرت اصلی الکتروموتور افت کرده و نمی تواند آن قدرت و توان واقعی خودش را داشته باشد .

 

سومین نکته : اطمینان حاصل کن مخزن الکتروموتور سالم هست و دارای ضخامت استاندارد هست!

مهمترین قسمتی که باید خیلی برایت مهم باشد مخزن کمپرسور هست به عنوان مثال می توانم این طور برایت بگویم که کمپرسور باد ۲۵۰ لیتری ضخامت ورق ۳ میلی متری دارد که حالا به مرور زمان بخاطر جمع شدن آب در انتهای مخزن باعث پوسیدگی و خوردگی مخزن می شود.

در بعضی از قسمت های مخزن ضخامت ورق حتی به ۱ میلی متر می رسد که همچین مخزنی با این ضخامت به هیچ عنوان نمی تواند تحمل فشار باری ۸ bar را داشته باشد در واقعا خطر جانی را در پی دارد که به هیچ عنوان قابل جبران نیست چون در فشار بالا ممکن هست مخزن منفجر شود!

One thought on “اطلاعات مهم که قبل از خرید پمپ باد دست دوم باید بدانی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
اسکروسازان | کمپرسور باد | کمپرسور هوا