اگر واحد هواساز کمپرسور خراب شد بهتر هست آن را تعمیر کنی یا تعویض ؟ ( اسکروسازان )

اگر واحد هواساز کمپرسور خراب شد بهتر هست آن را تعمیر کنی یا تعویض ؟

یکی از سوالات متداولی که از من می پرسند این هست که واحد هواساز کمپرسور را تعمیر کنم یا تعویض ؟ کدام روش را پیشنهاد می کنم و برایشان مناسب تر و به صرفه تر هست ؟

و اگر خواستم واحد هواساز ( بلوک سیلندر پمپ باد ) را تعمیر کنم آن را خودم انجام بدهم یا به یک متخصص بدهم ؟

 

تماس با کمپرسورسازی اسکروسازان

۱ دقیقه به این موضوع فکر کن !

تجربه نشان داده است که واحد هواساز کمپرسور فرسوده کلا به صرفه نیست . بخاطر اینکه یک هواساز موقعی خراب می شود که در واقع عمر مفیدش تمام شده باشد .

اگر تصمیم بگیری که واحد هواساز کمپرسور باد را تعمیر کنی مشکل اساسی اینجا هست که این واحد هواساز از قطعات متفاوتی مثل بلبرینگ – میل لنگ – سیلندر و فنر سوپاپ و … تشکیل شده است .

اگر بخواهی تمام این قطعات را تعمیر کنی می بینی که هزینه ای که برای آن کردی خیلی بیشتر و گران تر از خرید یک هواساز نو می شود.

کمپرسور باد اسکروسازانکمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

آیا می دانی سطحی نگاه کردن به این موضوع چقدر ضرر مالی به شما می زند ؟

فکر کن یک قسمتی از یک قطعه ای که خراب شده به بخواهی آن قطعه را تعمیر کنی این دستگاه یا واحد هواساز کمپرسور تا یک مدتی خوب کار می کند ولی دوباره بعد از یک مدت کوتاه یک قسمت دیگر آن خراب می شود و دوبار شما مجبور می شوی که آن قسمت را تعمیر کنی !

که این کار نه تنها باعث می شود که کلافه و عصبی بشوی و واقعا اذیت کننده هست و می بینی که بعد از مدت زمان کوتاهی حتی هزینه ای که صرف تعمیر واحد هواساز کمپرسور کردی به مراتب خیلی بیشتر از هزینه نصب یک هواساز نو برای شما در می آید.

پیشنهاد اسکروسازان :  رازهایی که فروشندگان کمپرسور هوا چینی به شما نمی گویند !

 

تعمیر واحد هواساز کمپرسور چه زمانی منطقی است ؟

تعمیر هواساز زمانی منطقی هست که شما به تازگی کمپرسور باد خریده ای ولی بخاطر سهل انگاری و نداشتن روغن باعث شده که هواساز، شاتون بشکاند ولی بقیه قطعات آن سالم هست.

 

فاکتورهای تاثیر گذار بر کیفیت و قیمت کمپرسور باد :

  • کیفیت و مرغوبیت قطعات به کار رفته در کمپرسور
  • رعایت دقت و ظرافت در مونتاژ کمپرسور
  • قطعات یدکی و گارانتی
  • خصوصیات اخلاقی و سازمانی شرکت فروشنده کمپرسور هوا

 

کمپرسور اسکرو یا کمپرسور پیستونی کدام بهتر است ؟

یکی از سوال های متداولی که مشتریان در زمان خرید کمپرسور دارند این است که چه دستگاهی برایشان انتخاب بهتری است ؟ مدل اسکرو یا مدل پیستونی کدام را انتخاب کنند ؟

قبل از هر چیزی باید بگوییم اینکه شما کدام یک از دستگاه ها را انتخاب کنید این کاملا وابسته به حجم و فشار مورد نیاز شماست.

از آنجاییکه کمپرسور پیستونی اصولا دستگاه کوچک هست که به طور میانگین بین ۶ تا ۸ کیلو وات توان دارند پس برای واحدهای صنعتی و کارگاه های متوسط و کوچک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر نوع فعالیت کاری شما به گونه ای است که احتیاج به فشار ۸ تا ۱۰ بار دارد ولی از طرفی ظرفیت و حجم بالا ۱۵۰۰ لیتر در دقیقه مدنظرتان است و احتیاج دارید که حتما دستگاه بصورت شبانه روز ۲۴ ساعته مداوم کار کند پس مدل اسکرو گزینه خیلی خوبی برای شماست.

کمپرسور پیستونی نمی تواند شبانه روزی کار کند و هر ۲۰ دقیقه کاری که می کند ۵ دقیقه خاموش می شود و استراحت می کند و مجدد شروع به کار می کند .

پیشنهاد اسکروسازان :  بهترین انتخاب کمپرسور باد برای پالایشگاه نفت و گاز

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *