ندانستن این ۸ نکته منجر به خرید دوباره کمپرسور باد می شود؟!

قیمت کمپرسور باد - اسکروسازان

۸ نکته اساسی که شما را از خرید مجدد کمپرسور باد نجات می دهد !

در این متن می خواهم ۸ نکته اساسی در رابطه با کمپرسور باد را به شما بگویم تا با دانستن آن بتوانید طول عمر کمپرسور خود را بالا ببرید تا پولی را که می خواهید صرف تعمیر و یا خرید مجدد کمپرسور نو کنید را برای خودتان پس انداز کنید!

تماس با کمپرسورسازی اسکروسازان

چرا فروشندگان کمپرسور به این نکته اشاره نمی کنند و یا خیلی سطحی از آن می گذرند ؟!

یکی از نکاتی که کمتر کسی به آن توجه می کند و موجب کاهش طول عمر کمپرسور می شود این است که فردی که کمپرسور را خریداری کرده و مالک آن است دستورالعمل هایی که گفته شده تا کمپرسور خود را به درستی نگه داری کند را به دقت مطالعه نمی کند و موجب خرابی کمپرسور می شود.

از آنجاییکه این دستورالعمل ها و راهنمایی ها که شده است بسیار ساده بوده و زمان بسیار کمی را از شما می گیرد و سرشار از اطلاعات مفیدی است که موجب می شود با دانستن آن در آینده و با گذشت زمان راندمان و طول عمر کمپرسور به شدت بالا برود و با صرف کمی وقت می توانید از هزینه هایی که در صورت عدم مطالعه و دانش کافی برای نگهداری کمپرسور، از جمله هزینه تعمیر – تعویض قطعات و یا خرید مجدد دستگاه می شود را پس انداز کنید.

کمپرسور باد اسکروسازانقیمت کمپرسور باد - اسکروسازان

نکته اول : فیلتر هوا کمپرسور باد

فیلتر هوا کمپرسور باد شما باید تمیز باشد به خاطر اینکه اگر فیلتر هوا کثیف باشد این گرد و خاک وارد صفحه سوپاپ و فنر سوپاپ می شود و باعث می شود که کمپرسور هوای فشرده شما به درستی کار نکند.

و این دستگاه نخواهد توانست میزان باد مورد نیاز شما را تولید کند و یا اینکه زمان پر شدن آن چندین برابر طولانی تر شود.

به این علت که اگر فیلتر هوا کثیف شده باشد کمپرسور بیشتر کار می کند و کارکرد بیش از حد دستگاه موجب می شود تا برق بیشتری مصرف شود و از طرفی هم طول عمر دستگاه به شدت افت می کند.

بهترین راه حل این است که هرماه به طور منظم فیلتر هوا را بررسی کرده و آن را در صورت کثیف بودن تمیز کنید.نکته بسیار مهم این است که به طور میانگین هر ۳ یا ۶ ماه فیلتر هوا دستگاه را حتما به صورت کامل تعویض کنید.
زمان تعویض نمودن فیلتر هوا رابطه مستقیمی با میزان ذرات معلق و غبار در هوای محیط می باشد.

نکته دوم : صدای دستگاه کمپرسور باد

یکی از مواردی که باید خیلی به آن توجه کنید این هست که بعضی وقتها کنار دستگاه کمپرسور زمانی که در حال کار است بایستید و ببینید آیا صدای غیر معقولی دارد یا خیر ؟

به خاطر اینکه ممکن هست این صدای غیر معقول مربوط به بلبرینگها یا شل بودن تسمه و یا شل بودن پیچ ها باشد که خیلی مواقع قبل از اینکه این موارد بخواهد برایتان مشکل ساز شود به راحتی قابل تعمیر هستند و با هزینه خیلی کمی می توانید آن را درست کنید.

نکته سوم : روغن کمپرسور هوای فشرده

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که شرکت های سازنده در رابطه با نحوه صحیح نگهداری به شما نمی گویند این است که حتما هر روز میزان روغن درون دستگاه را بررسی کنید. و از آنجاییکه مالک دستگاه، فردی که آن را خریداری کرده است با مطالعه نکردن دستورالعمل از آن بی اطلاع است موجب می شود که کمپرسور آسیب ببیند و شما مجبور می شوید هزینه های زیادی صرف تعمیر و تعویض و یا خرید مجدد دستگاه کنید.

به صورت روزانه، سطح روغن داخل کمپرسور را بررسی کنید اطمینان حاصل کنید که سطح روغن از حد استاندارد پایین تر نیاید زمانیکه کارکرد دستگاه به عدد بین ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ ساعت رسید، روغن را تعویض کنید. این زمان رابطه مستقیمی با کیفیت روغن درون کمپرسور دارد.

نکته چهارم : نحوه شستن دستگاه کمپرسور پیستونی و اسکرو

بعضی از افراد نحوه شستن کمپرسور را از ما می پرسند که چطوری و با چه موادی دستگاه را بشورند که آسیبی به کمپرسور وارد نشود…

نکته ای که باید هنگام شستشو کمپرسور هوای فشرده به آن توجه کنید این هست که قبل از شستن دستگاه کمپرسور باد ( پیستونی و اسکرو ) حتما الکتروموتور را به طور کامل بپوشانید که به هیچ عنوان آب در آن نفوذ نکند.

بخاطر اینکه اگر آبی درون الکتروموتور برود باعث می شود دینام کمپرسور بسوزد.

نکته پنجم : شیرتخلیه آب و روغن کمپرسور

لازم به توضیح است که سیستم هایی که آب و روغن را از همدیگر جدا می کند مانند میکروفیلتر، تله آبگیر فقط زمانی از کارایی خوبی برخوردار هستند که، شیرتخلیه آنها به طور صحیح عمل کند. اطمینان حاصل کنید که ذرات روغن و آب به درستی از این دستگاه ها خارج می شوند.

نکته ششم : المنت فیلتر روغن

حتما باید بطور منظم و دوره به دوره المنت یا همان روغن گیر میکروفیلتر و فیلتر سپراتور عوض شود. لازم به توضیح است که به ازای هر ۱۰۰۰ ساعت کارکرد دستگاه باید فیلتر روغن آن را عوض کنید.
توجه داشته باشید که هر ۲ PSI افت فشار در فیلترها باعث می شود که هزینه مصرف برق شما ۱% افزایش پیدا کند.

نکته هفتم : نشتی کمپرسور هوا

طبق تحقیقاتی که انجام شده است یکی از متداول ترین موردی که موجب کاهش طول عمر دستگاه می شود وجو نشتی می باشد.
طبق این تحقیقات به طور میانگین در بسیاری از کارخانه ها، ۲۵% از هوای کمپرسور به علت وجود داشتن نشتی مثلا در اتصالات، لوله ها، شیرآلات به هدر می رد. به عبارتی وجود هرگونه نشتی مثل یک ابزار پنوماتیک و بادی عمل کرده که هوای کمپرسور شما را به سرقت می برد.

نکته هشتم : میزان دما کمپرسور

اغلب اوقات به علت عدم رعایت سرویس های دوره ای، دمای کمپرسور افزایش پیدا می کند که این امر موجب می شود عمر مفید قطعات به شدت کاهش پیدا کند.
یکی از مهمترین علت بوجود آمدن این اتفاق، تعویض نکردن فیلتر هوا و روغن می باشد.
[/av_textblock]

[/av_one_full]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
اسکروسازان | کمپرسور باد | کمپرسور هوا