کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری یا دو کمپرسور ۵۰۰ لیتری؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که مشتریان از ما می پرسند اینکه کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری انتخاب کنند بهتر است یا دو کمپرسور ۵۰۰ لیتری ؟ ما در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا متناسب با نوع فعالیت کاریتان بهترین کمپرسور باد را انتخاب کنید.

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر یا دو کمپرسور ۵۰۰ لیتر ؟

اگر نوع فعالیت کاریتان به گونه ای است که همیشه به حداکثر ظرفیت تولید هوای فشرده احتیاج ندارید پس ما به شما پیشنهاد می کنیم که دو کمپرسور ۵۰۰ لیتری یا ۷۵۰ لیتری انتخاب کنید.

 

 

با این انتخاب، شما هزینه برق و استهلاک دستگاه را کاهش می دهید. برای روشن شدن بهتر این موضوع ما در اینجا برای شما مثالی می آوریم.

به طور مثال در خط تولید پنجره دو جداره با ماشین آلات جوش و برش ( دو کله) کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری برای تامین باد تمام ماشین آلات مناسب است. اما از آنجایی که همیشه تمام ماشین آلات همزمان کار نمی کنند، می توان از دو کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری استفاده کرد. یکی از کمپرسور ها برای یک سری از ماشین آلات و کمپرسور دیگر را برای باقی ماشین آلات اختصاص می دهیم. در این حالت یکی از کمپرسور ها خاموش می ماند و مصرف برق و استهلاک نصف می شود.

 

هواساز کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی چیست و چگونه عمل می کند ؟

همانطور که در مطالب گذشته گفته شده کار قسمت هواساز کمپرسور که به آن بلوک سیلندر نیز می گویند این است که هوا محیط اطرافشان را وارد مخزن کمپرسور می کند.

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری دارای یک بخش هواساز که ۲ سیلندر دارد و با قدرت تولید هوای فشرده ۱۲۰۰ لیتر در دقیقه می باشد. به عبارتی هوای متراکم شده را درون مخزن که حجم ۱۰۰۰ لیتر دارد نگهداری می کند.

 

فشار هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر ایتالیایی چقدر است ؟

همانطور که قبلا اشاره شد کمپرسور اسکرو برای استفاده ۲۴ ساعته مناسب است و قادر به تولید هوای فشرده تا فشار ۱۰ بار است.

لازم به توضیح است که گروه صنعتی اسکروسازان از با کیفیت ترین و معتبرترین برندهای هواساز اروپایی برای کمپرسور باد استفاده می کند که قادر به ذخیره هوا تا فشار ماکزیمم ۱۲ بار است.

هواسازهای مارک ایتالیایی ۱۲۰۰ لیتری شامل دو پیستون ( دو سیلندر ) هست که از نظر قطر این دو پیستون با همدیگر فرق می کند. به طور مثال پیستونی که قطر بیشتری دارد و اندازه ۱۳۵ میلی متر است اما پیستونی که قطر کمتری دارد اندازه ۷۰ میلی متر است.

کمپرسور باد اسکرو - اسکروسازانقیمت کمپرسور باد - اسکروسازان

کمپرسور باد ۷۵۰ لیتر با مهندسی ABAC ایتالیا چیست ؟

ما در اینجا برای شما عزیزان ویژگی های کمپرسور ۷۵۰ لیتری را توضیح می دهیم.

چهار سیلندر

دارای دو هواساز دو سیلندر

دارای خط تولید قطعات یدکی استاندارد در ایران می باشد

این مدل از کمپرسورهای ایتالیایی در مقایسه با سایر کمپرسورهای دیگر صدای خیلی کمی دارد .

فشار کاری ۶-۸ bar دارد

اگر نوع فعالیت شما به گونه ای است که به فشار ۶ – ۸ بار احتیاج دارید این کمپرسور هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت بهترین گزینه انتخابی برای شما است مثل ماشین آلاتی که دارای جک پنوماتیک هستند و یا مانند صنایع رنگ.

یکی از بهترین ویژگی های این کمپرسور ۷۵۰ لیتر این است که مانند کمپرسور ۵۰۰ لیتری دارای ۲ بلوک هواساز جداگانه با مهندسی شرکت ABAC ایتالیا است هر کدام از این هواسازها شامل دو پیستون می باشد که در کل این کمپرسور دارای چهار سیلندر است.

همانطور که پیش از این در مطالب قبلی گفته شد بهترین خصوصیت این کمپرسور این است که دو هواساز جداگانه دارد که اگر یکی از هواسازها دچار ایراد شود شما بدون اینکه خط تولید و کارتان متوقف شود می توانید با هواساز دیگر که سالم هست به کارتان ادامه دهید و با خیال آسوده هواساز که مشکل دارد برای سرویس و تعمیر به شرکت سازنده ارسال کنید و یا خودتان به حل مشکل آن بپردازید.

کمپرسور ۷۵۰ لیتر در حال حاضر کم صداترین کمپرسور می باشد و هواسازها این کمپرسور دارای یکسال گارانتی می باشد . این کمپرسور در دو نوع ساخته و تولید می شود. با مخزن عمودی ( ایستاده ) و مخزن افقی ( خوابیده )

 

کمپرسور ۵۰۰ لیتر با مهندسی ABAC ایتالیا چیست ؟

دارای دو هواساز دوسیلندر ( فشار ۶-۸ bar چهار سیلندر )

کمپرسور ۵۰۰ لیتر به طور کلی برای مشاغلی مناسب است که قصد تولید هوای فشرده برای دستگاه های پنوماتیک دارند مثل ماشین آلاتی که جک بادی و یا پنوماتیک دارند مورد استفاده قرار می گیرد همچنین در صنایع رنگ ماشین آلات صنعتی کاربرد بسیاری دارد چرا که کیفیت و قیمت مناسبی دارد.

یکی از مهمترین ویژگی های این کمپرسور داشتن دو هواساز جداگانه با مهندسی شرکت ABAC ایتالیا است. این هواسازها به صورت جداگانه ( بلوک سیلندر ) شامل دو پیستون است که در مجموع با دو هواسازی که این کمپرسور دارد یعنی کمپرسور ۵۰۰ لیتر چهار سیلندر دارد.

یکی از بهترین مزیت های این کمپرسور ۵۰۰ لیتری نسبت به سایر کمپرسورهای دیگر در این است که دو هواساز جداگانه دارد که روی مخزن نصب شده اگر یکی از هواسازها بر حسب اتفاق دچار نقص فنی و مشکل شود خط تولید متوقف نمی شود و شما با خیال آسوده می توانید تا زمانیکه هواسازی که به مشکل خورده است برای تعمیر و سرویس می فرستید کارتان را با هواساز سالم انجام دهید.

از آنجاییکه هواساز این کمپرسور ۵۰۰ لیتر نسبت به سایر کمپرسورهای دیگر کیفیت خیلی خوبی دارد در نتیجه صدای کمتری تولید می کند چون میزان صدای کمپرسور در ارتباط مستقیم با کیفیت هواساز کمپرسور است.

فشار کاری استاندارد این کمپرسور ۶-۸ BAR فشار است. ۱۱۶ PSI 87 – PSI

این کمپرسورها به دو صورت یعنی مخزن ایستاده و مخزن خوابیده ساخته و تولید می شوند.

 

One thought on “کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری یا دو کمپرسور ۵۰۰ لیتری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید