کمپرسور هوا چینی بخرم یا ایتالیایی ؟

کمپرسور باد اسکروسازان

در این مطلب می خواهم یک نقد و بررسی درباره خرید کمپرسور هوا چینی و ایتالیایی برای شما بکنم. من در این مطلب تمام حسن و ایراداتی که برای این دو کمپرسور هوا ( چینی و ایتالیایی ) وجود دارد را به شما می گم تا با آگاهی کافی و البته متناسب با بودجه ای که داری بتوانی بهترین انتخاب کمپرسور پیستونی را داشته باشی ..
پیشنهاد من این است که :

اگر نوع کاری که انجام میدهی برات خیلی مهم و با ارزش هست و حتی نمی توانی یک روز رو برای خراب شدن کمپرسور از دست بدهی حتما حتما باید کمپرسور هوا پیستونی ایتالیایی بخری …

 

تماس با کمپرسورسازی اسکروسازان

 

قیمت کمپرسور هوا پیستونی چینی و ایتالیایی :

کمپرسور هوا ایتالیایی قیمت بیشتری نسبت به کمپرسور هوا چینی دارد به این خاطر که در ساخت کمپرسور ایتالیایی، قطعات مرغوب تر و با کیفیت به کار گرفته شده است .
کمپرسور هوا چینی ارزان تر هست که به همان اندازه هم از قطعات و لوازم جانبی ارزان تری در ساخت آن ها استفاده شده است. که با کمپرسور ایتالیایی قابل مقایسه نیست.
در کمپرسور هوا چینی دقت کمتری در هنگام مونتاژ کردن اجزای کمپرسور می کنند که زمان مونتاژ کردن خود را پایین بیاورند ، برای اینکه هزینه ساخت کمپرسور هوا کاهش یابد و ارزان تر در بازار بفروشند .
اما دقت و زمان زیادی برای کمپرسور ایتالیایی به کار گرفته می شود به همین خاطر کمی قیمت بالاتری نسبت به کمپرسور چینی دارد.
کمپرسور هوا ایتالیایی بسیار کم صداتر و پر قدرت تر از کمپرسور هوا چینی هست.
از طرفی دیگر کمپرسور باد پیستونی ایتالیایی با برند ABAC یکی از بهترین کمپرسور باد هست که طول عمر بالایی دارد .

 

 

شما با خرید کمپرسور هوا ایتالیایی، نیازی به استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی آن ندارید، کیفیت بالا قطعات و لوازم جانبی کمپرسور باد ایتالیایی خود به تنهایی تضمینی بر این امر هست.

این واقعیت را هم باید در نظر گرفت به خاطر لوازم ارزان تری که در ساخت کمپرسور هوا چینی استفاده شده است، شما خیلی زود نیاز به سرویس و تعمیر این کمپرسورها خواهید داشت.
پس حتما اگر به دلیل محدودیت مالی که داری قصد داری که کمپرسور هوا چینی بخری، از گارانتی و خدمات پس از فروش آن اطمینان حاصل کن .

 

کمپرسور باد اسکروسازانکمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

شاید در نگاه اول کمپرسور باد ایتالیایی گران تر از کمپرسور هوا چینی باشد اما واقعیت این طور نیست !

شما در حقیقت با خرید کمپرسور ایتالیایی خودتان را از هزینه اضافی که در آینده باید برای تعمیر و سرویس آن بپردازی نجات می دهی . اما این اطمینان خاطر را نمی توانم درباره کمپرسور هوا چینی به شما بدهم !
این احتمال در نظر بگیر اگر کمپرسور هوا چینی که خریدی به تعمیر بیافتد، چقدر باید برای آن هزینه کنی؟ چقدر زمان از دست می دهی تا کمپرسور چینی که داری درست شود ؟ چقدر اطمینان داری که پس از اینکه تعمیر شد و درست شد دوباره از کار نیافتد و مجدد هزینه برای آن نکنی ؟
کمپرسور چینی اصولا برای استفاده و مصرف دائمی و کارخانه های صنعتی که نیاز زیادی به هوای فشرده دارند مناسب نیستند چون اصلا برای اینکارها طراحی و ساخته نشدند.
حالا با توجه به نیاز و نوع مصرفی که داری می توانی بهترین کمپرسور هوا را برای خودتان انتخاب کنی …

 

من نمی گم که کمپرسور باد ایتالیایی بخری یا کمپرسور هوا چینی ! این کاملا بستگی به بودجه ای دارد که برای خرید آن در نظر گرفته ای، اما با آگاهی بیشتری می توانی بهترین انتخاب کمپرسور هوا را داشته باشی …

می خواهم برایت ۲ تا از نظرهای بسیار جالب و متفاوتی که در تماس تلفنی که در رابطه با خرید کمپرسور هوا چینی بود بگویم …

نظر اول : فردی تماس گرفته بود و قصد خرید کمپرسور هوا چینی را داشت، من برای او تمام محاسن و معایب کمپرسور چینی و ایتالیایی گفتم تا بتواند از انتخاب خودش مطمئن باشد …
او گفت : من ترجیح می دهم کمپرسور هوا چینی بخرم چون در حال حاظر پول کمی دارم و نمی توانم کمپرسور باد ایتالیایی بخرم، و ازطرفی کاری که دارم خیلی کم هست و استفاده چندان زیادی از آن ندارم بعضی از مواقع برای کارها می خواهم استفاده بکنم .
اگر هم خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد از دست دادن زمان به کارم لطمه ای وارد نمی کند . اگر هم که برای تعمیر رفت و درست نشد هزینه زیادی برای درست شدن آن نخواهم کرد چون کاری که دارم موقت هست .

نظر دوم : فرد دیگری که تماس گرفته بود و تصمیم به خرید کمپرسور هوا چینی داشت، بعد از صحبتهایی که با او کردم به کلی منصرف شد و تصمیم به خرید کمپرسور باد ایتالیایی گرفت .
چون در صحبت ها به این موضوع اشاره می کرد که در محیط کارش به علت رعایت مسائل ایمنی و اینکه حوادثی رخ ندهد نیاز به کمپرسور باد کم صدا دارد.
چون اگر کمپرسور بخواهد صدای زیادی داشته باشد به علت اینکه افراد زیادی در آن کارخانه مشغول به کار هستند نمی ‌گذارد که آن ها صدای مشکوک دستگاه‌ ها، فریاد کمک خواهی همکاران و حتی صدای آژیر خطر کارخانه را بشنوند و به موقع اقدامات لازم را به عمل آورند.
در این نوع محیط‌ ها است که خسارات مالی و جانی جبران ‌ناپذیر به وجود می ‌آید. همچنین صدای زیاد از حد، تمرکز را کاهش داده و کیفیت کار را به نحو چشمگیری پایین می ‌آورد.

و موردی که برای او بسیار با اهمیت بود نوع کارش بود، کاری که داشت خیلی با ارزش و مهم بود به طوری که حتی ۱ ساعت هم خراب شدن کمپرسور باد به مجموعه ای که داشت خسارت مالی زیادی می زد.
هر چند او هم محدودیت مالی داشت ولی تصمیم گرفت کمپرسور ایتالیایی بگیرد تا خودش را از هزینه های زیادی که باید برای تعمیر کمپرسور چینی بکند، نجات دهد. و با خیال راحت به کار خودش ادامه بدهد و هیچ وقت نگران متوقف شدن کارش نباشد.

نکته مهمی که باید دقت کنی : مواظب باش کمپرسور پیستونی چینی را به جای کمپرسور پیستونی ایتالیایی به شما نفروشند !

کمپرسورهای چینی اصولا ظاهر و شکل کلی کمپرسور خود را شبیه کمپرسور ایتالیایی درست می کنند ولی با کمی دقت متوجه تفاوت هایی که در جزئیات ظاهری هواساز ایتالیایی و چینی وجود دارد می شوی .
و روغن ریزی واحد بلوک سیلندر ( واحد هواساز ) کمپرسور چینی از روی ظاهر اصلا مشخص نیست چون کمپرسور نو هست و تا حالا روشن نبوده که برای مدتی کار کند و دچار روغن ریزی شود و خیلی از موارد دیگه … ، شما بعد از اینکه کمپرسور چینی را خریدی متوجه این موضوع می شوی که دیگه خیلی دیر شده است !
پیشنهاد می کنم حتما قبل از خرید کمپرسور هوا ( چینی یا ایتالیایی ) حتما به آن شرکت کمپرسورسازی بروی و از نزدیک ببینی تا مطمئن شوی که جنس اصل و درستی را خریداری می کنی
من خیلی خوشحال می شوم و از شما دعوت می کنم که تشریف بیاری به اسکروسازان، من برای شما یک نمونه کمپرسور چینی که شبیه ایتالیایی هست و دیگری که اصل ایتالیا هست را دارم تا با توضیحاتی که برای شما می دهم بتوانی تفاوت اصل ایتالیا و چین که شبیه به ایتالیا هست را متوجه شی …

هنگام خرید کمپرسور هوا چینی یا ایتالیایی به این نکته دقت کن :

دقت کن که در زیر مخزن کمپرسور هوا فشرده، شیر تخلیه آب نصب شده باشد و فقط از یک درپوش یا کورکن استفاده نشده باشد .
از آنجاییکه درون مخزن کمپرسور آب انباشته می شود باید کمپرسور مجهز به شیر تخلیه آب باشد تا کاربر بتواند هر روز آن را باز کرده و آب جمع شده داخل مخزن را خارج کند. این شیر تخلیه باید در زیر مخزن نصب شود.
چون اگر به جای قرار دادن شیر تخلیه در زیر مخزن کمپرسور از یک درپوش یا کورکن استفاده شده باشد کاربر مجبور است برای باز کردن آن از آچار استفاده کند که بسیار دیده شده است که در زمان باز کردن درپوش حادثه ای اتفاق افتاده است چون زمانیکه پیچ به آخرین دنده برسد ناگهان با فشار باد به بیرون پرتاب می شود و به صورت و بدن اپراتور برخورد کرده و باعث حادثه ناگوار خواهد شد .

ضخامت ورق کمپرسور هوا چینی و ایتالیایی را جدی بگیر !

متاسفانه ۸۷% از کمپرسورسازها از ورق با ضخامت نازک و جوشکاری ضعیف برای مخزن استفاده می کنند . زمانیکه ضخامت ورق استاندارد نباشد و جوشکاری خیلی تمیز و خوبی نداشته باشد ،از آنجاییکه در مخزن همیشه آب وجود دارد ( حتی با تخلیه کردن آب روزانه ) به مرور مخزن از درون دچار خوردگی و زنگ زدگی میشه که منجر به سوراخ شدن و ترکیدن مخزن می شود که خیلی خطرناک هست . پس حتما باید ضخامت ورق استاندارد باشد و جوشکاری اصولی و تمیزی داشته باشد که با خیال راحت از آن استفاده کنی .

تفاوت کمپرسور هوا چینی و کمپرسور باد ایتالیایی :

۷۰% از شرکت های ارائه کننده کمپرسور برای اینکه کمپرسور ارزان تری در بازار عرضه کنند از لوازم برقی استفاده می کنند که کیفیت خوبی ندارد و نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که باید در کنتاکتورها از پلاتین های مسی با ضخامت استاندارد استفاده شود که متاسفانه از پلاتین های مسی با ضخامت نازک تر یا پلاتین های آلومینیومی با روکش مسی استفاده می کنند که هزینه های خود را کاهش دهند و در نهایت ارزان تر بفروشند .
در تابلو برق ها برای اتصالات برق باید از کابلشو استفاده کرد که زمانیکه کمپرسور شما روشن است بخاطر لرزشی که دستگاه و الکتروموتور دارد سرسیم ها از محل اتصال شل می شود و دچار اتصالی می شود .
اما بعضی از کمپرسورسازها از کابلشو استفاده نمی کنند برای اینکه کمپرسور با قیمت کمتری در بازار عرضه کنند هرچند قیمت این کابلشوها خیلی کم است ولی در زمان مونتاژ کردن کمی زمانبر است برای اینکه زمان مونتاژ کمتر کنند و در نهایت بهای تمام شده کمپرسور کم شود از کابلشو استفاده نمی کنند .

علت اختلاف قیمت کمپرسور هوا چینی و ایتالیایی :

از دیگر علتهای کمپرسور ارزان در بازار ، استفاده از الکتروموتورهای ارزان قیمت تر می باشد . تفاوت الکتروموتور خوب و بد در استفاده از سیم مسی نازک تر و مقدار سیم کمتر از حد استاندارد است که مصرف برق را افزایش می دهد و سریعتر مستهلک می شود و یا اینکه از سیم آلومینیومی که روکش مسی دارد استفاده می کنند که به راحتی قابل تشخیص نیست .
از طرفی ممکن است پلاکی که روی الکتروموتور نصب شده و بیانگر مشخصات الکتروموتور بوده واقعی نباشد و اطلاعات به نحوه صحیحی نشان داده نشده باشد به طور مثال ممکن است روی پلاک قدرت ۴hp نوشته شده باشد در حالی که قدرت واقعی ۳hp است و می بینید که هنگام کار کردن الکترموتور خیلی زود داغ می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید