کمپرسور فشار قوی

کمپرسور فشار قوی ۴۰ بار – بوستر کمپرسور فشار قوی

کمپرسور فشار قوی در صنایع بسته بندی (تولید بطری های پت )، صنایع کشتی رانی ، آتش نشانی ، غواصی و … کاربرد گسترده ای دارند.

کمپرسور فشار قوی ۴۰ bar برای تولید بطری پت

یکی از رایج ترین مصارف کمپرسور فشار قوی برای تولید بطری های PET می باشد.
در صورتی که به هوای فشرده ۴۰ بار با حجم ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ لیتر در دقیقه نیاز دارید. کمپرسور فشار قوی گزینه مناسبی است. کمپرسور فشار قوی هوا محیط را مکش کرده و داخل مخزن فشار قوی ذخیره می کند و این توانایی را دارد که فشار داخل مخزن را به ۴۰ بار برساند

کمپرسور فشار قوی

کمپرسور فشار قوی ۴۰ بار – بوستر کمپرسور فشار قوی

چیدمان خط کمپرسور باد فشار قوی

در تصویر زیر نحوه چیدمان تجهیزات مرتبط به کمپرسور فشار قوی را نشان داده ایم

کمپرسور فشار قوی

کمپرسور فشار قوی ۴۰ بار – بوستر کمپرسور فشار قوی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، ابتدا کمپرسور فشار قوی هوا را وارد مخزن می کند ، هوای خارج شده از مخزن ابتدا از یک تله آبگیر فشار قوی عبور می کند تا رطوبت و آب کندانس شده از هوا جدا شود، سپس از یک میکرو فیلتر اولیه فشار قوی عبور می کند تا ذرات ناخالصی و کثیفی از هوا جدا شود. پس از این مرحله هوا وارد درایر فشار قوی می شود تا بر اثر فرایند سرمایش تمام بخارات حل شده از هوا جدا شود و یک هوای کاملا خشک وارد سیستم بشود. در نهایت هوایی که از درایر خارج می شود از میکرو فیلتر ثانویه عبور می کند تا ریز ترین ذرات روغن نیز از هوای فشرده حذف شود.

پیشنهاد اسکروسازان :  چگونه کمپرسور اسکرو را تعمیر کنیم ؟

 

دلیل استفاده از درایر و میکرو فیلتر در کمپرسور باد فشار قوی چیست؟

 

همانطور که میدانید ، در کمپرسور های پیستونی روغن نقش بسیار مهمی در روانکاری سطح سیلندر و پیستون کمپرسور دارد. بخشی از این روغن بر اثر کارکرد زیاد کمپرسور و بالا رفتن دما ناشی از اصطکاک قطعات داخلی کمپرسور بخار می شود و همراه هوا از کمپرسور خارج می شود و وارد مخزن می گردد.

علاوه بر این هوای کارخانه نیز معمولا شامل ذرات غبار و آلودگی است این ذرات توسط کمپرسور فشار قوی مکش شده و به داخل مخزن فرستاده می شود.

از آنجایی که هوای تولید شده توسط کمپرسور به صورت مستقیم در تولید بطری پت نقش دارد و وارد بطری می شود برای جلوگیری از ورود این آلودگی ها به داخل بطری می بایست از میکرو فیلتر فشار قوی استفاده کرد تا این ذرات حذف گردد

ناخالصی دیگر در هوای تولید شده توسط کمپرسور، آب و بخارات آب می باشد. در صورتی که از درایر و تله آبگیر استفاده نگردد، هوای فشرده مرطوب وارد بطری ها می شود و بعد از خنک شدن بخارات آب به قطرات آب تبدیل می شوند و سبب کدر شدن بطری ها می گردد.

 

بوستر کمپرسور فشار قوی

 

زمانی که به حجم هوای بالا ( بیشتر از ۵۰۰۰ لیتر در دقیقه ) و فشار ۴۰ بار نیاز دارید . انتخاب سیستم بوستر گزینه مناسبی می باشد. به صورت کلی در این سیستم ابتدا یک کمپرسور اسکرو هوای فشرده با حجم بالا ( با فشار ۸ بار ) تولید می کند ، بوستر این هوای فشرده شده را دریافت می کند و فشار آن را به ۴۰ بار می رساند

پیشنهاد اسکروسازان :  چگونه کمپرسور پیستونی را نصب و راه اندازی کنید ؟

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *