کمپرسور برای سندبلاست

بهترین انتخاب کمپرسور برای سندبلاست

واژه سندبلاست (sandblast) یک واژه انگلیسی هست ، سند (sand) به معنی ماسه و بلاست (blast) به معنی انفجار و پرتاب است.

شما در زمان استفاده از دستگاه سندبلاست به یک کمپرسور هوا نیاز دارید که بتواند با فشار زیادی ماسه های ساینده که اصولا از جنس سیلیس – مسباره و اکسید فلزات هست را به سمت سطح قطعه بپاشد .

هوای فشرده انرژی اصلی و کاربردی در تکنیک سندبلاست است و مقدار آنرا سایز سوراخ نازلی که در سندبلاست از آن استفاده می شود تعیین می کند نه دستگاه سندبلاست و حتی قیمت آن !

 

 

در زمان انتخاب کمپرسور برای سندبلاست به این نکات توجه کن :

 

برای اینکه بتوانید بهترین کمپرسورباد را برای دستگاه سندبلاست خود انتخاب کنید حتما با شرکت کمپرسور سازی مشورت کنید تا سایز و فشار مناسب نیازتان را به شما بگویند .

 

 

انتخاب این کمپرسور به ضرر تو است !

 

اگر به اشتباه کمپرسور هوای فشرده انتخاب کنی که از نظر سایز و فشار هوا کمتر از نیازت باشد این کمپرسور نمی تواند جوابگوی کار تو باشد … و هم از نظر مالی ضرر می کنی هم بخاطر زمانی که از دست می دهی تا مجدد کمپرسور باد بخری ضرر کرده ای …

دستگاه سند بلاست برای پرتاب ساینده به انرژی هوای فشرده کمپرسور نیاز دارد که این انرژی باید به طور مرتب و منظم تامین شود .

به خاطر افت فشار هوا که بر اثر عوامل محیطی مثل رطوبت و … ، طول شلنگ باد و سندبلاست مورد استفاده ، صورت می گیرد شما به هوای فشرده بیشتری نیاز دارید .

پیشنهاد اسکروسازان :  چگونه کمپرسور اسکرو را نصب و نگهداری کنیم؟

 

از سندبلاست در چه کارهایی استفاده می شود :

 

  • زنگ زدایی – ماسه زدایی – و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات
  • تمیز کاری انواع قالبهای صنعتی
  • زبر کردن سطوح قطعات ( با استفاده از ساینده های مخصوص ) جهت بهینه انجام شدن عملیات لعابکاری و تفلون کاری برای ماندگاری و کیفیت یهتر
  •  آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاریهای صنعتی – تزئینی یا رنگ
  • حک کردن نوشته و نقوش مختلف و گود برداری و یا برجسته کاری آنها برروی سطوح شیشه ای – چوبی – MDF – کاشی – سرامیک و طلق که بیشتر برای انجام امور تجاری – تبلیغاتی و تزئینات دکور مورد استفاده قرار می گیرد .
  • زبر کردن و مات کردن سطوح قطعات
  • تمیز کاری قطعات حساس به ضربه و پاشش شدید

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است زمانی که شما از سندبلاست استفاده می کنید سطح قطعه مات یکدست و زبر می شود، اینکه سطح قطعه چه میزان زبر می شود این امر کاملا وابسته به جنس و درجه درشتی ساینده ای است که برای دستگاه به کار گرفته اید .

 

کمپرسور برای سندبلاست

آنچه در زمان انتخاب دستگاه سندبلاست باید بدانید :

 

اندازه قطعه ای که می خواهید روی آن عملیات سندبلاست انجام دهید بسیار مهم هست چون برای انتخاب دستگاه سندبلاست حتما شما باید اندازه قطعه و جنس آن را بدانید .

اگر قطعه از یک صندلی بزرگتر باشد بهترین انتخاب برای آن : دیگ سندبلاست یا دستگاه سندبلاست پرتابل / سیار خواهد بود

اگر امکان سندبلاست خشک در محیط وجود نداشته باشد بهترین انتخاب برای آن : دستگاه وت بلاست یا بلاست روم/اتاق سندبلاست خواهد بود .

پیشنهاد اسکروسازان :  اطلاعات مهم که قبل از خرید پمپ باد دست دوم باید بدانی!

اگر قطعه از یک صندلی کوچکتر باشد بهترین انتخاب برای آن : کابین سندبلاست یا دستگاه سندبلاست کابینی می باشد .

پس اگر قطعه شما کوچک باشد باید از دستکاه سندبلاست بزرگتر استفاده کنید و همینطور برای یک قطعه بزرگ باید از دستگاه سندبلاست کوچکتری استفاده کنید .

 

 

واژه سندبلاست (sandblast) یک واژه انگلیسی هست ، سند (sand) به معنی ماسه و بلاست (blast) به معنی انفجار و پرتاب است. شما در زمان استفاده از دستگاه سندبلاست به یک کمپرسور هوا نیاز دارید که بتواند با فشار زیادی ماسه های ساینده که اصولا از جنس سیلیس – مسباره و اکسید فلزات هست را به سمت سطح قطعه بپاشد . هوای فشرده انرژی اصلی و کاربردی در تکنیک سندبلاست است و مقدار آنرا سایز سوراخ نازلی که در سندبلاست از آن استفاده می شود تعیین می کند نه دستگاه سندبلاست و حتی قیمت آن !     در زمان…
46079358 – 46079349 ( 021 )

شماره های تماس با گروه صنعتی اسکروسازان

امتیاز - 95%

95%

46079358 – 46079349 ( 021 )

User Rating: 5 ( 2 votes)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *