بهترین انتخاب کمپرسور برای سندبلاست

کمپرسور برای سندبلاست

واژه سندبلاست (sandblast) یک واژه انگلیسی هست ، سند (sand) به معنی ماسه و بلاست (blast) به معنی انفجار و پرتاب است.

شما در زمان استفاده از دستگاه سندبلاست به یک کمپرسور هوا نیاز دارید که بتواند با فشار زیادی ماسه های ساینده که اصولا از جنس سیلیس – مسباره و اکسید فلزات هست را به سمت سطح قطعه بپاشد .

هوای فشرده انرژی اصلی و کاربردی در تکنیک سندبلاست است و مقدار آنرا سایز سوراخ نازلی که در سندبلاست از آن استفاده می شود تعیین می کند نه دستگاه سندبلاست و حتی قیمت آن !

 

 

در زمان انتخاب کمپرسور برای سندبلاست به این نکات توجه کن :

 

برای اینکه بتوانید بهترین کمپرسورباد را برای دستگاه سندبلاست خود انتخاب کنید حتما با شرکت کمپرسور سازی مشورت کنید تا سایز و فشار مناسب نیازتان را به شما بگویند .

 

 

انتخاب این کمپرسور به ضرر تو است !

 

اگر به اشتباه کمپرسور هوای فشرده انتخاب کنی که از نظر سایز و فشار هوا کمتر از نیازت باشد این کمپرسور نمی تواند جوابگوی کار تو باشد … و هم از نظر مالی ضرر می کنی هم بخاطر زمانی که از دست می دهی تا مجدد کمپرسور باد بخری ضرر کرده ای …

دستگاه سند بلاست برای پرتاب ساینده به انرژی هوای فشرده کمپرسور نیاز دارد که این انرژی باید به طور مرتب و منظم تامین شود .

به خاطر افت فشار هوا که بر اثر عوامل محیطی مثل رطوبت و … ، طول شلنگ باد و سندبلاست مورد استفاده ، صورت می گیرد شما به هوای فشرده بیشتری نیاز دارید .

 

از سندبلاست در چه کارهایی استفاده می شود :

 

 • زنگ زدایی – ماسه زدایی – و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات
 • تمیز کاری انواع قالبهای صنعتی
 • زبر کردن سطوح قطعات ( با استفاده از ساینده های مخصوص ) جهت بهینه انجام شدن عملیات لعابکاری و تفلون کاری برای ماندگاری و کیفیت یهتر
 •  آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاریهای صنعتی – تزئینی یا رنگ
 • حک کردن نوشته و نقوش مختلف و گود برداری و یا برجسته کاری آنها برروی سطوح شیشه ای – چوبی – MDF – کاشی – سرامیک و طلق که بیشتر برای انجام امور تجاری – تبلیغاتی و تزئینات دکور مورد استفاده قرار می گیرد .
 • زبر کردن و مات کردن سطوح قطعات
 • تمیز کاری قطعات حساس به ضربه و پاشش شدید

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است زمانی که شما از سندبلاست استفاده می کنید سطح قطعه مات یکدست و زبر می شود، اینکه سطح قطعه چه میزان زبر می شود این امر کاملا وابسته به جنس و درجه درشتی ساینده ای است که برای دستگاه به کار گرفته اید .

 

کمپرسور باد اسکروسازانکمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

آنچه در زمان انتخاب دستگاه سندبلاست باید بدانید :

 

اندازه قطعه ای که می خواهید روی آن عملیات سندبلاست انجام دهید بسیار مهم هست چون برای انتخاب دستگاه سندبلاست حتما شما باید اندازه قطعه و جنس آن را بدانید .

اگر قطعه از یک صندلی بزرگتر باشد بهترین انتخاب برای آن : دیگ سندبلاست یا دستگاه سندبلاست پرتابل / سیار خواهد بود

اگر امکان سندبلاست خشک در محیط وجود نداشته باشد بهترین انتخاب برای آن : دستگاه وت بلاست یا بلاست روم/اتاق سندبلاست خواهد بود .

اگر قطعه از یک صندلی کوچکتر باشد بهترین انتخاب برای آن : کابین سندبلاست یا دستگاه سندبلاست کابینی می باشد .

پس اگر قطعه شما کوچک باشد باید از دستکاه سندبلاست بزرگتر استفاده کنید و همینطور برای یک قطعه بزرگ باید از دستگاه سندبلاست کوچکتری استفاده کنید .

 

 

6 thoughts on “بهترین انتخاب کمپرسور برای سندبلاست

 1. با سلام.
  من به یک کمپرسور نیاز دارم جهت سند بلاست قطعات آهنی مانند تیر آهن و لوله های بزرگتر از ۱۰ اینچ، میشه برای من کمپرسور مناسب همراه عکس، کاتالوگ مشخصات فنی و قیمت روز رو به واتس آپ یا تلگرام من ارسال کنید ، تشکر.

  1. با سلام ، شما می توانید با شماره شرکت ۰۲۱۴۶۰۷۹۳۴۹ – ۰۲۱۴۶۰۷۹۳۵۸ تماس بگیرید و با مدیر فروش : خانم گلفا صحبت کنید ایشان اطلاعات کامل در اختیارتان می گذارند.

   1. سلام من به یک دستگاه کمپرسور جهت سند بلاست و رنگ آمیزی که دو نازل رو جواب بده نیاز دارم دستگاهی در کشور تولید یا مونتاژ میشه ؟لطفا جواب

    1. سلام ، کمپرسور باد مناسب کار شما موجود می باشد برای دریافت پیش فاکتور و اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره ۰۹۱۰۲۷۶۲۰۳۵ – ۰۲۱۴۶۰۷۹۳۴۹ – ۰۲۱۴۶۰۷۹۳۵۸ تماس بگیرید.

 2. برای قطعات جوشکاری با قلع روی ورق ۱میل و کمتر جاهایی که امکان دسترسی با انواع پرداخت نیست چه نوع دستگاهی قابل استفاده است لطفا در صورت امکان نوع دستگاه هزینه راه اندازی و تلفن تماس محبت بفرمایید

  1. لطفا با شماره های شرکت اسکروسازان ۰۲۱۴۶۰۷۹۳۴۹ – ۰۲۱۴۶۰۷۹۳۵۸ تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید