قیمت کمپرسور پیستونی و اسکرو، درایر تبریدی ( خشکن ) هوای فشرده

در این مقاله قصد داریم فاکتورهایی که در کیفیت و قیمت کمپرسور پیستونی اثر می گذارد را برایتان توضیح بدهیم تا شما مانند یک کارشناس حرفه ای در رابطه کمپرسور از فاکتورهای سنجش مرغوبیت و کیفیت کمپرسور مطلع باشید.

کیفیت و قیمت کمپرسور به چه پارامترهایی وابسته است؟

کیفیت واحد هواساز کمپرسور ( بلوک سیلندر )

الکتروموتور

مخزن

رعایت دقت و ظرافت در مونتاژ کمپرسور

قطعات یدکی و گارانتی

خصوصیات اخلاقی و سازمانی شرکت فروشنده دستگاه

 

کیفیت واحد هواساز کمپرسور

یکی از مهمترین واحدهای یک کمپرسور، واحد هواساز ( بلوک سیلندر ) است. فرآیند فشرده سازی هوا درون مخزن کمپرسور بوسیله واحد هواساز انجام می شود.

لازم به توضیح است که میزان صدا تولید شده – لرزشی که وجود دارد و همچنین نحوه عملیات صحیح کمپرسور مربوط به واحد هواساز کمپرسور است.

نکته قابل توجه این است که برندهای اروپایی و یا برندهایی که تحت لیسانس و تکنولوژی شرکت های اروپایی ساخته و تولید می شوند بهترین کیفیت ها را دارند و کمپرسورهای ساخت کشور چین پایین ترین کیفیت دارند.

مارک های اروپایی که در کشور ایران متداول تر است از جمله ABAC ( آباک ) ، FIAC  ( فیاک )، FINI  ( فینی )، NUAIR هستند. که در بین همه اینها برند ABAC معروف ترین و پرطرفدارترین مارک ایتالیایی در ایران هست و از طرفی چون در کشور ایران این برند نسبت به سایر برندهای دیگر اروپایی بیشتر وارد می شود به همین جهت قطعات یدکی آن خیلی بیشتر در بازار هست و قیمت مناسب تری دارند.

کمپرسور چینی اغلب اوقات با برند و مارک ثابت و معینی وارد کشور نمی شوند ولی اکثرا چنین عناوینی در بازار ایران دارند:

طرح ایتالیا – تاپیتال – ۲۰-۶۵ ، ۲۰-۷۰، ۳۰-۶۵، ۳۰-۷۰، ۳۰-۸۰، ۳۰-۹۰، ۳۰-۹۵

کمپرسورهای چینی اصولا ظاهر و شکل کلی کمپرسور خود را شبیه کمپرسور ایتالیایی درست می کنند ولی با کمی دقت متوجه تفاوت هایی که در جزئیات ظاهری هواساز ایتالیایی و چینی وجود دارد می شوید.

یکی از تفاوت های آشکار که برای خریدار به راحتی قابل تشخیص است این است که محل لوله روغن ریز هواساز در کمپرسور چینی روی درپوش بلبرینگ میل لنگ قرار دارد.

 

الکتروموتور

لازم به ذکر این نکته است که در الکتروموتور، مقدار مس که در سیم پیچی الکتروموتور بکار گرفته می شود حائز اهمیت است.

الکتروموتورهایی که کیفیت خوبی ندارند مقدار مس به کار گرفته شده کمتر از استانداردی است که باید رعایت شود که به همین خاطر مقاومت در سیم پیچی ها بالا می رود که موجب بالا رفتن برق مصرفی می شود.

 

مخزن کمپرسور

نکته ای که خیلی در ساخت مخزن کمپرسور مهم است و باید رعایت شود در این است که حتما ضخامت استانداردی که هنگام ساخت مخزن باید رعایت شود و در نظر بگیریم و علاوه بر آن کیفیت جوشکاری مخزن بسیار حائز اهمیت است.

ما در جدول زیر برای شما میزان ضخامت ورق مخازن را با توجه به ظرفیت های مختلف برای فشار کاری ماکزیمم ۸ بار را برایتان شرح می دهیم.

 

رعایت دقت و نکات ایمنی در مونتاژ کمپرسور

هنگام مونتاژ کردن و سوار کردن اجزاء حتما باید به نکات جزئی توجه کرد شاید این نکات خیلی ساده باشد ولی رعایت نکردن آن موجب بوجود آمدن مشکلاتی برای خریداران می شود.

یکی از نکات بسیار مهمی که وجود دارد و باید به آن توجه کرد این است که حتما الکتروموتور یا واحد هواساز توسط ریل بر روی شاسی مخزن قرار بگیرد در غیر این صورت یعنی قطعات را بدون نصب کردن روی ریل، به طور مستقیم به شاسی پیچ شوند امکان شل یا سفت کردن تسمه نخواهد بود و خریدار در هنگام تعویض کردن تسمه با مشکلات زیادی برخورد می کند.

نکته دیگری که باید حتما رعایت شود این است که فولی الکتروموتور و فولی هواساز حتما هم راستا باشد در غیر اینصورت تسمه کمپرسور خیلی سریع پاره می شود.

کمپرسور باد اسکروسازانکمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

شیر تخلیه آب در زیر مخزن نصب شود:

به طور کلی چون درون مخزن کمپرسور آب انباشته می شود باید کمپرسور مجهز به شیر تخلیه آب باشد تا کاربر بتواند هر روز آن را باز کرده و آب جمع شده داخل مخزن را خارج کند. این شیر تخلیه باید در زیر مخزن نصب شود.

بعضی از شرکت های سازنده برای اینکه هزینه های خود را کاهش دهند به جای قرار دادن شیر تخلیه در زیر مخزن کمپرسور از یک درپوش یا کورکن استفاده می کند که کاربر برای باز کردن آن باید از آچار استفاده کند که بسیار دیده شده است که در زمان باز کردن درپوش حادثه ای اتفاق افتاده است چون زمانیکه پیچ به آخرین دنده برسد ناگهان با فشار باد به بیرون پرتاب می شود و به صورت اپراتور برخورد می کند.

 

قطعات یدکی استاندارد – گارانتی

یکی از مهمترین فاکتور های انتخاب شرکت سازنده کمپرسور برای خریداران این است که حتما خدمات پس از فروش ارائه کنند و برای دستگاه خریداری شده توسط مشتری قطعات یدکی استاندارد موجود می باشد.

بهترین راه برای مطمئن شدن از این موضوع این است که در زمان خرید از شرکت سازنده مورد نظر بخواهید که از هر یک از قطعات یدکی هواساز کمپرسور چند تا را به شما نشان دهد در صورتی که از هر قطعه تعداد زیادی مشاهده شد شما می توانید از صحت گارانتی و خدمات پس از فروش اطمینان حاصل کنید ولیکن اگر فروشنده از نشان دادن قطعات یدکی امتناع کرد احتمال زیاد شما در زمان خراب شدن یا سرویس دستگاه با مشکلات زیادی برخورد می کند.

قطعات مصرفی و قطعاتی که در زمان خراب شدن دستگاه بیشتر با آن مواجه می شوید را در اینجا برایتان شرح می دهیم.

شاتون – میل لنگ – رینگ – پیستون – صفحه سوپاپ – واشرهای صفحه سوپاپ – فیلتر هوا

برای اینکه اهمیت گارانتی و خدمات پس از فروش کمپرسور بیشتر روشن شود به این نکته توجه کنید که اگر زمانی کمپرسور شما خراب شود یعنی خط تولید و ماشین آلات شما به کلی متوقف می شود. و به ازای هر روز تاخیر در سرویس یا تامین قطعات یدکی، یک روز خط تولید متوقف خواهد بود و متحمل ضرر و زیان های زیادی می شوید.

 

خصوصیات اخلاقی و سازمانی شرکت فروشنده دستگاه

یکی دیگر از پارامترهای اصلی که حتما باید به آن توجه کرد اینکه زمانیکه کمپرسوری که خریداری کرده اید بنا به دلایلی دچار مشکل شد و نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات دارد تا چه اندازه مطمئن هستید که شرکت فروشنده دستگاه خیلی سریع پاسخگو هست و می تواند به تعهدات خود عمل کند و از طرفی در صورت بروز خرابی توان تحمل هزینه های گارانتی و خدمات را دارد. چه میزان اطمینان دارید که شرکت فروشنده از افراد متخصص و کارشناسان حرفه ای تشکیل شده است و قادر به ارائه خدمات است .

پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را بخوانید : چگونه بهترین نوع کمپرسور پیستونی را انتخاب کنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید