بهترین انتخاب فیلتر روغن برای کمپرسور اسکرو

من در این بخش تمام اطلاعاتی که باید قبل از خرید فیلتر روغن کمپرسور بدانی را به شما می گویم تا با دانستن مشخصات یک فیلتر روغن خوب برای کمپرسور اسکرو، بتوانی بهترین انتخاب را داشته باشی …

چرا باید از فیلتر روغن برای کمپرسور اسکرو استفاده کنم ؟

از آنجاییکه کمپرسور اسکرو برای روانکاری بلبرینگ، شفت و چرخ دنده ها به روغن نیاز دارد و از طرفی در روغن، ناخالصی و گرد و غبار وجود دارد که اگر این ذرات ناخالص و آلوده به غلطک این بلبرینگها و چرخ دنده ها برسد به شدت به آنها آسیب وارد می کند.

فیلتر روغن مسئولیت حذف تمام ناخالصی های فرساینده موجود در روغن دارد البته بدون اینکه مواد افزودنی را از آن جدا کند.

 

تماس با کمپرسورسازی اسکروسازان

 

آیا می دانی در صورت عدم استفاده از فیلتر روغن، کمپرسور اسکرو با چه مشکلاتی مواجه می شود ؟

ناخالصی ها و ذرات آلوده در روغن باعث فرسایش و خوردگی بلبرینگ و همچنین آسیب دیدن چرخ دنده ها می شود که بعد از گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی موجب اتصال الکتریکی در واحد هواساز ( ایرند ) کمپرسور اسکرو می شود.

در صورت استفاده نکردن از فیلتر روغن مناسب کیفیت عملکرد کمپرسور اسکرو به شدت پایین می آید و هر چقدر غلطک بلبرینگ ها بیشتر صدمه ببینند باعث قفل شدن روتورها درون ایرند می شود که در آخر به طور حتم کمپرسور اسکرو شما از کار می افتد.

کمپرسور باد اسکروسازانکمپرسور باد ABAC ایتالیا ( پرقدرت و بادوام ) - بسیار کم صدا - اسکروسازان

چطور فیلتر روغن کمپرسور اسکرو را نصب کنم ؟

فیلتر روغن را باید در محل ورود روغن به ایرند نصب کنی تا غبار و خاک، پلیسه و ذرات ناخالص موجود در روغن وارد هواساز نشود. اینکه فیلتر روغن خوب و مناسب کمپرسور اسکرو انتخاب کنی نکته خیلی مهمی هست .

 

چرا فیلتر روغن کمپرسور به درستی کار نمی کند ؟

در صورتی که از فیلتر روغن نامرغوب استفاده کنی به راحتی ذرات ناخالص و گرد و غبار روغن به هواساز می رسد به عبارتی فیلتر روغن نامرغوب توانایی حذف این ذرات را ندارد.

اگر فیلتر روغن شما از نوع مرغوب هست ولی با این حال نمی تواند جلوی ذرات ناخالص روغن را بگیرد به این علت هست که عمر مفید فیلتر روغن شما به پایان رسیده.

استفاده از فیلترهای دستگاه های دیگر ممکن است برای کمپرسور اسکرو شما مناسب نباشد و باعث صدمه جدی به دستگاه شما شود.

مقادیر معمول برای بهره وری استخراج (عبور واحد) :

۵۰٪ ذرات با اندازه ۱۸ میکرو متر
۹۹٪ ذرات با اندازه ۳۰ میکرومتر

به عنوان مثال اگر اندازه ۲ تا از ذره ها برابر ۱۸ میکرومتر باشد ( ۵۰%) آن یعنی تنها ۱ ذره می تواند از فیلتر روغن عبور کند. ولی ذرات درشت تر که اندازه ۳۰ میکرومتر دارد با خیال راحت (۹۹%) همه ذرات ۳۰ میکرومتر از فیلتر روغن عبور می کنند.

هر چقدر سطح فیلتر روغن بزرگتر باشد به همان نسبت هم ذرات ناخالص بیشتری هم تصفیه می شود. بنابراین، تعداد و عمق چینها در تعیین کیفیت فیلتر روغن کمپرسور اهمیت زیادی دارند.

 

ویژگی های فیلتر روغن کمپرسور شرکت اسکروسازان :

  • محفظه مقاوم در برابر فشار :

مواد بسیار با کیفیتی که در فیلترهای روغن اسکروسازان به کار گرفته شده باعث می شود که در برابر خوردگی ها بسیار مقاوم باشد.

  • کیفیت کاغذ به کار رفته در فیلتر روغن :

کیفیت کاغذ استفاده شده در فیلتر روغن ها بسیار بالا بوده به طوری که مقاومت خیلی خوبی در برابر آب و روغن های مصنوعی تا ۱۴۰ درجه سانتی گراد دارد.

  • کیفیت آب بندی بالا فیلتر روغن :

به کار گیری واشرهای مرغوب و دقت بالا آن باعث می شود که به هیچ عنوان روغن نشتی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید