سوالات متداول

1- برای ابزار پنوماتیکی چه کمپرسوری نیاز است سنگ فرز فلز کاری و دریل و … ابزار صنعتی کارگاهی که برای تعمیرات هم قابل حمل باشد ؟

با سلام، برای شما کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری (۶ تا ۸ بار ) مناسب است .کمپرسور پیستونی ABAC ایتالیا ۵۰۰ لیتری،حداکثر فشار ۱۰ بار دارد . که این کمپرسور بسیار کم صدا و بادوام هست. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره شرکت ۴۶۰۷۹۳۴۹ – ۴۶۰۷۹۳۵۸ (۰۲۱) تماس بگیرید.

2- دلایل کم شدن روغن کمپرسور را می خواستم بدونم ؟

با سلام
علت کم شدن روغن در کمپرسور پیستونی :
در کمپرسور پیستونی وقتی لقی بین رینگ و پیستون زیاد می شود باعث می شود که روغن از داخل کارتل وارد سیلندر پیستون شود و چون لقی زیاد هست به سرسیلندر منتقل می شود و از سرسیلندر وارد مخزن می شود.که این عامل باعث کم شدن و یا تمام شدن روغن کارتل کمپرسور باد پیستونی می شود.

۱-بر اثر کارکرد بیش از حد رینگ و پیستون داخل سیلندر این اتفاق می افتد.
۲-اگر کمپرسور شما نو باشد و به تازگی خریداری کرده باشید این اتفاق برایش پیش بیاید به این علت است که در موقع تراشکاری سیلندر و پیستون، لقی بیش از حد بوده است.9-
۳-یا اینکه ظرفیت کمپرسور انتخاب شده شما کمتر از نیاز کاری شما است.

علت کم شدن روغن در کمپرسور اسکرو :
۱-عدم دقت لازم در طراحی ساخت مخزن سپراتور
۲-اورینگ زیر میله سرسپراتور خراب شده است.

3- با تشکر از توضیحات کامل و خوبتان اگه امکانش هست نحوه شستشوی کمپرسور و اینکه با چه مایعی شسته شود که کمپرسور آسیب نبیند را فرمایید ممنون میشم.

با سلام
برای شستشو کمپرسور باد ( پیستونی و اسکرو ) شما می توانید از آب گرم و هر مایع یا پودر معمولی که برای شستشو به کار می رود استفاده کنید .

فقط نکته بسیار مهم که حتما باید رعایت کنید این است که قبل از شستشو کمپرسور، واحد الکتروموتور ( موتور ) را به خوبی بپوشانید تا هیچ گونه آب و مایعی داخل آن نشود در غیر اینصورت باعث می شود که موتور کمپرسور شما بسوزد.

4- سلام یک کمپرسور کم صدا و با دوام ترجیحا المانی با حجم ۱۵۰ الی ۲۵۰ لیتر معرفی کنید…برای مصرف نقاشی، متشکرم.

با سلام
اگر شما کمپرسور بادی می خواهید که هم خیلی کم صدا باشد و هم خیلی پرقدرت و بادوام، ما به شما کمپرسور ABAC ایتالیا را پیشنهاد می کنیم ( در حال حاضر در مجموعه ما کمپرسور باد ABAC ایتالیا از ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ لیتر موجود می باشد ). حداکثر فشار کمپرسور پیستونی ABAC ایتالیا ۱۰ بار هست.

اگر به کمپرسور باد بیشتر از ۱۰۰۰ لیتر و فشار کاری حداکثر ۱۳ بار احتیاج داشته باشید کمپرسور اسکرو را باید انتخاب کنید که اگر می خواهید خیلی کم صدا و بسیار بادوام باشد ما ROTORCOMP آلمان را پیشنهاد می کنیم .

5- باسلام وعرض ادب واحترام
نعمت زاده هستم از بندر عباس نیازمند یکدستگاه خشک کن هوا که رطوبت را صددرصد گرفته ویاخروجی درستگاه منفی ۴۰درجه سانتی گراد باشد.

با سلام
جناب آقای نعمت زاده
خشک کن هوا مورد نظر شما موجود می باشد لطفا با شماره های شرکت ۴۶۰۷۹۳۵۸ – ۴۶۰۷۹۳۴۹ ( ۰۲۱ ) تماس بگیرید تا اطلاعات مربوط به درایر جذبی را در اختیارتان قرار دهیم .

6- با سلام و درود فراوان.

میخواستم بپرسم چند مدتی هست که کمپرسور هوا بیصدا ۲۵ لیتری خریدم. حین کار متوجه شدم که موتور دستگاه گرم شده و کار نمیکنه. موقعی که سرد شد شروع به کارکردن کرد. پشت سر هم روشن خاموش کردم متوجه شدم که یکم زور میزند تا روشن بشود. آیا مشکلی داره ؟

با سلام، مشکل بوجود آمده به دلیل نامرغوب بودن الکتروموتور است باید از سیم پیچی های مسی برای الکتروموتور استفاده شود ولی متاسفانه برای الکتروموتور شما از سیم پیچی آلومینیوم با روکش مسی استفاده شده است .و یا ممکن است این مشکل بخاطر این باشد که از تعداد سیم کمتر از حد استاندارد استفاده شده باشد .

درواقع قدرت الکتروموتور شما کمتر از آن چیزی است که روی پلاک الکتروموتور حک شده که باعث می شود موتور هنگام کار کردن داغ کرده و بی متال قطع شده و عمل نکند و الکتروموتور را قطع کرده و موجب خاموش شدن آن شود و وقتی الکتروموتور خنک شد مجددا شروع به کار می کند .

اگر این پروسه بیش از حد ادامه پیدا کند سبب سوختن الکتروموتور می شود تنها راه حل این است که یا الکتروموتور را عوض کنید و یا سیم پیچی داخل الکتروموتور مجدد تعویض شود .

7- چرا اسمبل کردن در ایران گاهی به قدری بد صورت می گیرد که هیچ چیز سر جای خودش نیست ؟

با سلام، نکته بسیار مهمی که در مونتاژ کمپرسور باید رعایت شود :

هم راستا بودن فولی سر الکتروموتور و فلکه هواساز می باشد. که اگر این دو هم راستا نباشند باعث خوردگی زود هنگام تسمه و فشار آوردن به بلبرینگهای هواساز می شود.

اگر بلبرینگ الکتروموتور خراب شود :

1- تولید صدای زیاد می کند.

2- استهلاک بین روتور و استاتور بوجود می آید.

3- باعث سوختگی سیم پیچ می شود که در نهایت الکتروموتور می سوزد.

اگر بلبرینگ هواساز خراب شود :

1- تولید صدای بالا

2- باعث خوردگی میل لنگ و شاتون می شود که در نهایت باعث شکسته شدن شاتون ها می شود و در آخر کمپرسور از کار می افتد.

8- سوال من این هست که چه درایری برای مناطقی که هوا شرجی دارند مناسب هست ؟

با سلام، برای انتخاب صحیح درایر باید به چند نکته توجه داشته باشید که یکی از مهمترین پارامترها، دمای محیط می باشد.

درایر برای دمای محیط حداکثر 45 درجه مناسب هست. به طور کلی می توان گفت برای کارهای عمومی درایر تبریدی بهترین انتخاب هست.

درایر جذبی برای محیط هایی که هوا شرجی دارند توصیه نمی شود به این خاطر که در محیط های شرجی، رطوبت خیلی زیاد هست که باعث می شود عمر مواد جاذب رطوبت به سرعت کم شود. که در این صورت شما مجبور می شوید در بازه زمانی کوتاه تری آن را تعویض کنید.

9- سلام خدمت شما، سایت بسیار عالی دارین از مطالب مفیدتان بسیار استفاده کردم. من می خواستم از شما بپرسم که یک کمپرسور 200 لیتری با دو سیلندر چه مدت زمانی طول می کشه تا کاملا پر شود؟ مدت زمان خالی آن چقدر هست؟ باد خارج شده از مخزن چه میزان فشار دارد ؟ ممنونم از محبت شما

با سلام، اینکه مخزن دستگاه شما در چه مدت زمانی پر می شود به واحد هواساز کمپرسور باد مربوط می شود. اصولا الکتروموتور و واحد هواساز که روی مخزن نصب می شود بزرگتر یا مساوی حجم مخزن هست .

هر چه واحد هواساز و الکتروموتور بزرگتر باشد، مخزن کمپرسور شما در مدت کمتری پر می شود. به طور معمول از هواساز 250 لیتری و الکتروموتور 2 اسب بخار برای مخزن با حجم 200 لیتر استفاده می شود.

در این وضعیت مدت زمانی که طول می کشد تا یک مخزن خالی کاملا پر شود و به فشار 8 بار برسد تقریبا 8 الی 9 دقیقه طول می کشد. ( لازم به توضیح هست که هواساز ABAC ایتالیا کم صداترین و بادوام ترین هواساز موجود در بازار هست که بسیار سریع تر از هواسازهای دیگر مخزن کمپرسور را پر می کند ).

توجه کنید که زمانی که شما از کمپرسور برای کارتان استفاده می کنید کمپرسور شما فشاری بین 6 الی 8 بار دارد که مدت زمان حدود 2 دقیقه می شود.

که نوع کار و میزان مصرف شما تعیین کننده زمان خالی شدن مخزن کمپرسور می باشد. برای مثال اگر شما از کمپرسور بخواهید برای دستگاه فرز CNC استفاده کنید مدت زمان خالی شدن آن تقریبا 20 دقیقه می باشد حالا اگر همین کمپرسور برای 2 ذستگاه فرز CNC بخواهید استفاده کنید مدت زمان خالی شدن آن هم تقریبا 10 دقیقه می شود.

10- با درود فراوان، من کمپرسور باد ایتالیایی 1000 لیتری می خواستم سوال بنده این هست که برق مورد نیاز این دستگاه چند فاز هست و آیا تابلو برق هم دارد یا اینکه مستقیم به برق وصل می شود ؟ با تشکر از شما

باسلام، برق کمپرسور هوا 1000 لیتری ABAC ایتالیا ( کم صدا و بادوام ) سه فاز هست که از تابلو برق برای این دستگاه استفاده کردیم که در هنگام نوسان برق، از الکتروموتور حفاظت کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره شرکت 46079349 – 46079358 (021) تماس بگیرید.

11- سلام خدا قوت، من یک کارگاه رنگ پاشی دارم ( رنگ کاری خودرو )، می خواستم بدونم چه کمپرسوری ( پیستونی یا اسکرو ) برای من مناسب هست ؟ هر پمپ به فشار کاری 7 بار احتیاج دارد که بنده از 3 تا پمپ همزمان برای رنگ کاری استفاده می کنم …

باسلام، به طور کلی هر پیستوله رنگ پاش یک کمپرسور 250 یا 350 لیتری نیاز دارد ولی شما که از 3 پیستوله همزمان استفاده می کنید باید کمپرسور 750 یا 1000 لیتری بگیرید تا جوابگوی کارتان باشد.برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره شرکت 46079349 – 46079358 (021) تماس بگیرید.

12-سلام ضمن تشکر از مطالب ارائه شده .لطفا بفرماید علت تغیر رنگ روغن کمپرسور و کف کردن ان چیست ؟

با سلام

کف کردن و تغییر رنگ روغن کمپرسور در ۲ صورت اتفاق می افتد :

۱- استفاده از روغن موتور به جای روغن هیدرولیک .

۲- نامرغوب بودن روغن هیدرولیک

توجه داشته باشید که روغن هیدرولیک برای کمپرسور باد مناسب هست .

13-با سلام. من به یک کمپرسور نیاز دارم جهت سند بلاست قطعات آهنی مانند تیر آهن و لوله های بزرگتر از ۱۰ اینچ، میشه برای من کمپرسور مناسب همراه عکس، کاتالوگ مشخصات فنی و قیمت روز رو به واتس آپ یا تلگرام من ارسال کنید ، تشکر.

سلام، برای شما کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری (۶ تا ۸ بار ) مناسب است .کمپرسور پیستونی ABAC ایتالیا ۵۰۰ لیتری،حداکثر فشار ۱۰ بار دارد . که این کمپرسور بسیار کم صدا و بادوام هست. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره شرکت ۴۶۰۷۹۳۴۹ – ۴۶۰۷۹۳۵۸ (۰۲۱) تماس بگیرید.

14-ضمن‌ تشکر از مطالب ارائه شده .اگر در کمپرسورهای پیستونی از روغن کمپرسور اسکرو استفاده کنیم چه مشکلی پیش میاد.با تشکر از مدیریت کمپرسور اسکرو

سلام، روغن هیدرولیکی که در کمپرسور اسکرو استفاده می شود خاصیت چرب کنندگی کمی دارد.

بنابراین استفاده از روغن هیدرولیک در کمپرسور پیستونی اصلا مناسب نیست چون نمی تواند به خوبی شاتون ها را روغن کاری کند، در نتیجه کمپرسور پیستونی گیرپاچ می کند.
پس خیلی مهم هست که برای کمپرسور پیستونی از روغن های مخصوص موتور ماشین استفاده شود.