رادیاتور خنک کننده روغن و هوا کمپرسور اسکرو چیست ؟

رادیاتور خنک کننده روغن و هوا کمپرسور اسکرو چیست ؟ ظرفیت و اطلاعات فنی آنها چگونه است ؟

 

به طور کلی ما دو نوع رادیاتور در کمپرسور  داریم که یکی از این بخش ها مربوط به خنک کردن هوا و دیگری برای خنک کردن روغن است.

از آنجایی که در فرآیند فشرده سازی هوا، در کمپرسور، دمای روغن و هوا بسیار بالا می رود. از این رو باید دمای روغن و هوا کاهش پیدا کند که این امر توسط رادیاتور انجام می گیرد.

 

به منظور عملکرد صحیح و کاهش انرژی در کمپرسورها از رادیاتور استفاده به عمل می آید. رادیاتور در کمپرسور دو وظیفه را به عهده دارند به عبارتی خنکاری هوا و خنکاری روغن را در کمپرسور انجام می دهند.

هوای فشرده شده طبق نظریه جنبشی مولکولی افزایش پیدا کرده از طرف دیگر روغن که برای خنکاری و روانکاری استفاده می شود دمایش بالا می رود که می بایستی خنک شود.

لازم به توضیح است که دو عملیات فوق یعنی خنکاری هوا و خنکاری روغن در رادیاتور به صورت همزمان صورت می پذیرد. سیال بوسیله لوله های رادیاتور که از جنس آلومینیوم هست به گردش در می آید و حرارت توسط جابه جائی و فن از سیال جدا می شود.

گروه صنعتی اسکروسازان، انواع سایزهای رادیاتورهای کمپرسور را ارائه می نماید.

در ادامه به معرفی هر یک از این ظرفیت ها به همراه اطلاعات فنی آنها می پردازیم.

 

 

مشخصات و اطلاعات رادیاتور روغن کمپرسور  ۴ – ۷٫۵ KW چیست ؟

اگر کمپرسوری که دارید و یا می خواهید خریداری کنید ظرفیت حداکثر ۱۲۰۰ لیتر در دقیقه دارد ما به شما این رادیاتور را توصیه می کنیم که ابعادی معادل ۳۸ سانتیمتر در ۴۵٫۵ سانتیمتر دارد .

 

 

مشخصات و اطلاعات رادیاتور خنک کننده روغن کمپرسور  ۷٫۵ KW الی ۱۵ KW چیست ؟

اگر کمپرسوری که دارید و یا می خواهید خریداری کنید ظرفیت ۱۲۰۰ لیتری  ( ۷٫۵ کیلووات ) ، کمپرسور  ۱۸۰۰ لیتری ( ۱۱ کیلو وات) و حداکثر کمپرسور  ۲۵۰۰ لیتری ( ۱۵ کیلو وات دارد ما به شما این رادیاتور را توصیه می کنیم که ابعادی معادل ۳۸ سانتیمتر در ۵۰ سانتیمتر دارد .

 

 

 

مشخصات و اطلاعات رادیاتور کمپرسور   ۱۸ – ۲۲ KW چیست ؟

اگر کمپرسوری که دارید و یا می خواهید خریداری کنید ظرفیت حداکثر ۳۶۰۰ لیتر در دقیقه ( ۲۲ کیلو وات ) دارد ما به شما این رادیاتور را توصیه می کنیم که ابعادی معادل ۴۹ سانتیمتر در ۶۵ سانتیمتر دارد .

 

 

 

مشخصات و اطلاعات رادیاتور کمپرسور ۳۷ KW چیست ؟

اگر کمپرسوری که دارید و یا می خواهید خریداری کنید ظرفیت حداکثر ۶۴۰۰ لیتر در دقیقه ( ۳۷ کیلو وات ) دارد ما به شما این رادیاتور را توصیه می کنیم که ابعادی معادل ۶۵ سانتیمتر در ۶۷٫۵ سانتیمتر دارد .

 

 

 

مشخصات و اطلاعات رادیاتور کمپرسور  ۴۵ – ۵۵ KW چیست ؟

اگر کمپرسوری که دارید و یا می خواهید خریداری کنید ظرفیت حداکثر ۹۵۰۰ لیتر در دقیقه ( ۵۵ کیلو وات ) دارد ما به شما این رادیاتور را توصیه می کنیم که ابعادی معادل ۷۶٫۵ سانتیمتر در ۸۰ سانتیمتر دارد .

 

 

 

چگونه از رادیاتور خنک کننده روغن و هوا کمپرسور نگهداری کنید ؟

به علت اینکه از کمپرسور زیاد استفاده می شود بعد از گذشت زمانی مقداری گریس و روغن در لابه لای پره های رادیاتور انباشته می شود که جلوی انتقال حرارت را می گیرد و باعث می شود میزان حرارت دستگاه افزایش پیدا کند پس ما به شما توصیه می کنیم که حتما یک بار در ماه رادیاتور را تمیز کنید تا هوای فشرده بتواند به راحتی از بین پره ها بگذرد .

پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را بخوانید : چگونه فشار کمپرسور اسکرو را با PLC تنظیم کنیم ؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید